Конституційний суд Грузії легалізував куріння марихуани

Конституційний суд Грузії остаточно підтвердив рішення про скасування адміністративної відповідальності за вживання та зберігання марихуани без мети продажу. 

Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті Конституційного суду Грузії.

На думку позивачів, громадян Грузії Зураба Джапаридзе та Вахтанга Мегрелишвілі, використання марихуани не є суспільною загрозою. Зокрема, це може лише шкодити здоров’ю клієнта, який сам буде відповідати за наслідки. Санкції за дії, які спрямовані тільки себе і не завдають шкоди чи небезпечних наслідків для суспільства, на їх думку, – це великий суспільний інтерес.

Це рішення стало наступним кроком на шляху до повної легалізації марихуани. До того, у 2016 році, Конституційний суд зняв кримінальну відповідальність за її зберігання у значних обсягах (понад 70 грам), а далі – скасував кримінальну відповідальність за придбання та зберігання менших обсягів (від 5 грам). Новим рішенням скасовані також санкції у кодексі про адміністративні проступки.

Водночас, у повідомленні для преси від 30 липня Конституційний суд Грузії зауважив, що це рішення не скасовує інших заборон.

“Суд знайшов, що покарання за вживання марихуани є обґрунтованим, якщо ця дія відбувається у освітніх установах, публічних місцях, в транспорті, в присутності неповнолітніх тощо”, – йдеться у повідомленні.

Натомість покарання за продаж марихуани не скасовано.

Syla.news

 

201 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up