Як не отруїтися грибами. Рекомендації від Уляни Супрун

В Україні ростуть майже 2000 видів шапинкових грибів. З них їстівними вважаються щонайбільше 500. Виконуюча обов’язки міністра обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла про ознаки отруєння грибами та дала кілька порад новачкам-грибникам.

На своїй сторінці у Facebook виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я рекомендує громадянам бути більш обережними під час походу по гриби.

Зокрема, пропонує відмовитися від споживання дикорослих грибів, замінивши їх грибами, що вирощують штучно, підлягають контролю та продаються в торговельний мережі. А ще – не купувати гриби на стихійних ринках.

“Якщо все ж таки пішли по гриби – уважно оглядайте їх: звертайте увагу на колір капелюшка, губки, ніжки. Збирайте лише добре знайомі вам гриби. За найменшого сумніву одразу викиньте гриб, не залишаючи його поряд з іншими. Не беріть занадто молоді чи старі гриби – їх легко переплутати з отруйними”, – пише Уляна Супрун.

Також міністр нагадує: не варто збирати гриби поблизу трас, підприємств, забруднених територій – вони вбирають в себе широкий спектр отруйних речовин, в тому числі важкі метали, та не збирати їх в посушливу погоду, адже в цей час гриб пересихає, віддаючи воду, цим самим збільшуючи концентрацію токсинів.

“Не куштуйте сирі гриби, вдома ще раз ретельно перевірте зібрані –  всі сумнівні слід викинути. Готуйте гриби протягом першої доби після збирання. Варіть не менше трьох разів, щоразу в свіжій підсоленій воді не менше 30 хвилин”, – каже вона.

Основними ознаками отруєння грибами є нудота, блювання, різкий біль в животі, діарея, підвищення температури тіла, зниження пульсу, задуха, судоми, відтік крові від кінцівок (холодні руки та ноги), поява галюцинацій та марення.

Якщо у вас з’явився хоча б один із цих симптомів – терміново телефонуйте “103”. Поки їде допомога, промийте шлунок простою водою (викличте блювання), пийте багато рідини та прийміть сорбенти.

В Україні ростуть майже 2000 видів шапинкових грибів. З них їстівними вважаються щонайбільше 500. Якщо ви збираєтесь в…

Опубліковано Уляна Супрун Неділя, 29 липня 2018 р.

Syla.news

195 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up