Ремонтні бригади “Львівводоканалу” ліквідовують витік води на водогоні Винники – Львів

Ремонтні бригади підприємства ліквідовують витік води на магістральному водогоні Винники-Львів. Про це повідомили у диспетчерській службі комунального підприємства “Львівводоканал”.

У зв’язку з ліквідацією витоку на магістральному водогоні Винники — Львів, сьогодні, 30 липня, до 19.00 год припинено водопостачання на вулицях: Бігова, Визвольна, Поетична, Тракт Глинянський, 147−167, у місті Винники та селі Лисиничі.

За словами начальника відділу зв’язків з громадськістю “Львівводоканалу” Уляни Горбатої, витоки води на водогоні Винники – Львів трапляються часто.

“У Винниках помітна критична ситуація – це аварійні ділянки водопроводів, які гостро потребують заміни. Тому що кілька разів на місяць, а інколи й кілька разів на тиждень там трапляються аварії. Конкретно цей водогін необхідно замінити. Це є сталевий водогін, прокладений не так давно, у 1988 році, магістральний, діаметром понад метр. Він постачає воду повністю до міста Винники і Личаківського району. Для того, щоб замінити аварійні ділянки трубопроводів, потрібна величезна сума цільового фінансування. Наразі ми його не маємо. Тому нам доводиться здійснювати поточні роботи. Їх багато і кількість аварійних ситуацій збільшується, – додала вона. 

Фото з місця проведення ремонтних робіт. Винники

Інженер Анатолій Шимоняк зазначив, що працівники “Львівводоканалу” виявили вісім критично аварійних ділянок загальною довжиною 2570 метрів. Особливо складна ситуація поблизу вулиць Кільцевої, Шептицького, Івана Франка, Долинної, Стрілецької, Забави.

Вартість ремонту трубопроводу надзвичайно висока. Наприклад, у 2016 році було проведено заміну гостро-аварійної ділянки водогону довжиною близько 300 метрів на вулиці Забави, що становить лише 2% від загальної протяжності магістралі. При цьому сума витрачених коштів сягнула 3,9 мільйона гривень.

“При існуючому рівні фінансування оновлення існуючих водопровідних мереж може тривати понад 100 років, оскільки за рік є можливість відновити не більше 0,8 % аварійних мереж. Зокрема в середньому за рік ми ремонтуємо близько 20 км водогонів. Однак для того, щоб тримати процес під контролем, необхідно перекладати щонайменше 100 км трубопроводів. Європейський досвід свідчить, що лише завдяки системній модернізації інфраструктури можна досягти покращення якості послуг”, – зазначив інженер.

Також він додав, що для капітальної реконструкції гілки трубопроводу “Винники – Довга” за попередніми розрахунками необхідно 250 мільйонів гривень.

Ірина Пилипишина, Syla.news

225 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up