Львівські студенти реставрують ренесансну кам’яницю разом з німецькими ремісниками

Німецькі реставратори спільно з українськими колегами відновлюють ренесансну кам’яницю у Львові на площі Ринок, 5. 

Про це під час брифінгу розповів німецький реставратор, каменяр Дірк Брюггеман-Булгаков. Він очолює підготовчі реставраційні роботи з відновлення каменю на обраному об’єкті в рамках міжнародного діалогового проекту для каменярів, що працює в Україні з 2011 року.

Роботи здійснюють за кошти німецької сторони- фонду Emberhard-Shoek.

Будівля стоїть на фундаменті старого будинку — кам’яниці Лукашевичів, яка згоріла 1571 року. Згодом споруду кілька разів перебудовували. Класицистичний фасад будинку є результатом реконструкції ХІХ століття.

За свою довгу історію кам’яний фасад будинку полущився, частина оригінальних елементів – втрачена.

Наразі ремісники очищають камінь, з якого збудований будинок, та замінюють частину сходів. Усі роботи українські та німецькі каменярі виконують історичними інструментами, адже метою фундаторів проекту  є збереження пам’ятки на основі ремесла.

Дірк Брюггеман-Булгаков наголошує, що вони проводять лише підготовку до власне реставраційних робіт. Основний обсяг буде виконувати львівське підприємство.

“Для того, щоб виконати більші обсяги робіт не вистачає часу. За два тижні можна добре виконати знесолення каменів та інші невеличкі елементи. Висуви є однією з найбільших проблем сфери реставрації старої частини міста Львова. Тобто проблема підготовки  реставрації і виконання знесолюваних компресів для того, щоб підготувати наступні реставраційні роботи. Ця проблема дуже масивна і недооцінювалася багато десятиліть. З плином часу у  середині каменю зібралося дуже багато солей, які треба обов’язково звідти витягувати”, — пояснює Дірк Брюггеман-Булгаков. 

До роботи долучили п’ятьох українських студентів Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша та шістьох підмайстрів-каменярів з Німеччини. Вони розбиті на команди, де працює один представник Німеччини та України для того, щоб реалізовувати культурний обмін.

Один з студентів-реставраторів, Юрій, розповідає, що такі реставраційні роботи здійснюються з метою студентською обміну. Відтак, українські студенти в кінці літа на три тижні вирушать до Німеччини для реставрації барокового терасового саду. Юрій додає, що працювати з німцями легко, мовного бар’єру практично немає, оскільки вони спілкуються англійською. Один з німецьких ремісників знає російську.

Нагадаємо, у Львові щороку обирають об’єкт для реставраційних робіт архітектурних пам’яток Львова.

 Світлана Небилович, Syla.news

 

432 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up