До кінця року Пенсійному фонду може не вистачити 12 млрд гривень

Пенсійний фонд України продовжить брати позики для виплати пенсій, оскільки до кінця 2018 року може не вистачити близько 12 млрд гривень для виплати пенсій.

Про це пише РБК-Україна.  За словами анонімного урядовця, до кінця року Пенсійному фонду може не вистачити близько 12 млрд гривень. При цьому дефіцит коштів доведеться погашати за рахунок позик Казначейства або збільшувати дотації на виплату пенсій.

“Не буде такого, що комусь не виплатять пенсії. Рік закриють, але питання в тому – як. До останнього часу Держказначейство прикривало прорахунки Пенсійного фонду і давало їм позики. Але зараз Оксана Маркарова (в. о. міністра фінансів, – ред.) розставила все по місцях, давши зрозуміти прем’єру, що не все так просто, як його запевняв міністр соціальної політики Андрій Рева і керівництво Пенсійного фонду”, – уточнили в Кабміні.

Мінфін ще на початку року попереджав про те, що підвищення пенсій військовим і поліцейським не по силам скарбниці.

“Популізм вилазить боком, за “солодкі рішення” тепер потрібно платити. Рева планував перекрити недостачу за рахунок чергового підвищення мінімальної зарплати, але зараз для цього немає можливості. Навіть розглядали варіант збільшити ставку ЄСВ, але в підсумку від цієї ідеї відмовилися. Поки залишається перекривати “діру” або за рахунок збільшення дотацій або за рахунок позик Держказначейства. Інших варіантів немає”, – каже чиновник.

У той же час, в Міністерстві соціальної політики ризик нестачі коштів на пенсійні виплати не визнають, запевняючи, що всі підвищення пенсій і в цьому, і в минулому роках робилися в рамках бюджету Пенсійного фонду.

“Всі підвищення, які робив уряд, затверджувалися ще торік у жовтні, було заплановано підвищення прожиткового мінімуму з липня та з грудня, також було заплановано підвищення пенсій військовим, і всі ці кошти передбачені. Зміни до держбюджету для збільшення дотацій Пенсійному фонду в цьому році не знадобляться”, – пояснив заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір.

Syla.news 

 

184 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up