Надання автокефалії православній церкві в Україні – важливе рішення для державної безпеки, – експерт

Надання атокефалії православній церкві в Україні – важливий аспект державної безпеки. Про те як здобути томос та до яких наслідків це призведе – говорили релігієзнавці, політологи та громадські активісти під час відкритої дискусії “Чому важлива Єдина автокефальна церква для України”. 

“Не існує єдиного правила, за яким надається автокефалія. Якщо в світській сфері ми маємо якісь певні алгоритми, знаємо, куди піти і до кого звернутися, щоб в кінці отримати документ, який в церковній площині мав бути томосом, так от для церкви не існує такої процедури, з якими документами і куди треба ходити, щоб цей томос з’явився”, – розповів релігієзнавець Анатолій Бабінський.

Як зазначив експерт, у цьому питанні існують історичні приклади, на які можна опиратися. Зокрема, посилається на ситуацію, пов’язану із наданням автокефалії польській церкві.

“Найближчим для нас прикладом є Польська автокефальна церква, яка отримала автокефалію, будучи частиною Київської митрополії. Їхній томос містив такі слова: “Вселенський патріарх надавав автокефалію польській церкві на тій підставі, що це є частина Київської митрополії, а Київська митрополія була незаконно передана Московському патріархату в 17 столітті. На цій підставі, ми, як Вселенський патріарх, надаємо церкві автокефалію”. Але до сьогодні тут існує певна коалізія, адже частині митрополії надана автокефалія, а сама митрополія далі знаходиться в єдності підпорядкувань московської патріархії”, – зазначив Бабінський.  

На думку релігієзнавця, ще одним фактором, який має вплив на надання автокефалії православній церкві в Україні, є світська влада. Він зазначив, що жодна автокефальна церква не постала без участі світської влади. Навіть більше, є церкви, у яких по два томоси, один із яких був наданий не лише за участі світської влади, а й атеїстичної. Це стосується православних церков Чехії та Польщі. Тобто участь світської влади у створенні помісної автокефальної церкви є світовою практикою.

Надання автокефалії Українській православній церкві має ще й політичну площину.

“Існування Російської православної церкви – це не тільки релігійний феномен. Це церква, яка вплутана в політичні процеси. Оскільки вона вплутана в політичні процеси, то й вирішення питання з православ’ям в Україні автоматично включає залучення політичної влади тут, у нас. І для мене це виглядає цілком закономірно”, – запевняє Анатолій Бабінський.

Як зазначив політичний оглядач Віктор Біщук, томос на автокефалію Українській православній церкві – це, в першу чергу, величезний удар по впливах Росії на Україну. Відповідно, це призведе до зменшення адміністративних, пропагандистських, політичних впливів та бізнесу. За його словами, це важливе рішення для безпеки в країні.

Нагадаємо, 9 квітня Верховна Рада проголосувала за постанову щодо звернення Президента до Вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію Православної церкви в Україні.

Раніше Президент Петро Порошенко висловив сподівання на позитивне рішення синоду Вселенського патріархату про надання томосу до 1030-ї річниці хрещення Русі.

Syla.news

 

 

267 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up