Три сценарії виборів-2019. Найкращий з них – прямі президентські вибори, – Віталій Ковтун

Сьогодні в Україні розглядають три сценарії виборів президента у 2019 році – прямі, у парламенті та відкладені. Політичні експерти та громадські активісти переконані, найбільш оптимальний варіант – пряме обрання глави держави.

Про це стало відомо під час їхньої зустрічі у п’ятницю, 27 липня, повідомляє кореспондент Syla.News.

У випадку прямих виборів президента, голосувати на дільниці українці підуть уже 31 березня наступного року.  Більше того, політологи та оглядачі відкидають варіант зірвання виборів чи їх перенесення. Оскільки такий розвиток подій може викликати незадоволення у Євросоюзі, що матиме негативні наслідки як для влади, так і для пересічних українців, вважає голова львівського осередку партії “Сила людей” Віталій Ковтун.

“Не буде запущено сценарію, в якому зірвали би президентські вибори. Занадто багато уваги до України з боку західного світу, занадто втомлене суспільство в плані політичної екзальтації. І тому як для влади і опозиції, так і для суспільства найкращий сценарій – прямі президентські вибори”, – зауважив він.

Малоймовірним варіантом експерти називають обрання президента у парламенті. Зокрема, Олексій Роговик, голова ГО Free Voice Information Analysis Center пояснив, що у такий спосіб обмежили б повноваження глави держави. Тому скоріш за все цей сценарій не отримає достатньої кількості голосів у парламенті.

“Обрання президента у парламенті – це є зміна форми управління, зміни до Конституції. Враховуючи те, що обмежене коло політичних сил це пропонує, зокрема, “Народний фронт” та “Батьківщина”, що мають для цього різну мотивацію та хочуть обмежити повноваження майбутнього президента, я не вірю у цей сценарій. За нього немає голосів у парламенті, принаймні поки що”, – стверджує Олександр Роговик.

Засновник програми політичних наук “Етика-Політика-Економіка” Українського католицького університету Юрій Підлісний стверджує: найбільшої небезпеки варто очікувати від людей, які ще досі не визначились із своєю позицією та будуть приймати рішення в останній момент.

“Ризики полягають у тому, що не є вилученими симпатії тих людей, які в соціологічних опитуваннях говорять, що вони не визначилися. В залежності від соцопитувань таких людей приблизно 45-55%, які будуть приймати рішення в напередодні”, – пояснює він.

Окрім того, політичні експерти не виключають, що свій вплив на результати виборів може здійснити й Росія, яка спробує поставити в Україні “свого” президента.

Нагадаємо, центральна виборча комісія оголошує про початок виборчого процесу шляхом прийняття рішення не пізніш як за дев’яносто один день до дня голосування. В зв’язку із цим, передвиборча кампанія стартує уже 31 грудня цього року.

Наталія Козак, Syla.news

477 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up