Супрун: гепатит С – більше не вирок

Міністр охорони здоров’я повідомила, що хворі гепатитом С у цьому році отримають безкоштовне лікування інноваційними ліками. Відтепер будуть закуповуватись препарати,  визнані країнами світу, що надають ефективність лікування понад 90%.

Про це повідомила Міністр охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй офіційній Facebook-сторінці.

“Усі пацієнти з гепатитом С, які стоять у черзі на лікування, отримають високоякісні та сучасні ліки безоплатно починаючи вже з цього року. Завдяки міжнародним організаціям МОЗ України закуповуватиме інноваційний курс лікування від гепатиту С – ліки, які визнані країнами світу як якісні та безпечні. Їхня ефективність у лікуванні гепатиту С сягає понад 90%!”, – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що вартість курсу лікування, який МОЗ буде закуповувати за кошти платників податків, становить 89 доларів. Для пацієнтів він буде безкоштовним і триватиме 12 тижнів.

“Раніше це було в рази дорожче для держави, тому менше людей отримували лікування безоплатно. Воно тривало довше (від 24 або 48 тижнів) та давало менше ймовірностей одужати (у середньому ефективність такої терапії сягала 50%). Така велика різниця виходить тому, що раніше для лікування хронічного гепатиту С застосовували інтерферонову терапію (комбінація пегільованого інтерферону і рибавірину). Ми переходимо на сучасні рекомендації, які передбачають застосування безінтерферонового курсу, який складає 12 тижнів з дуже великими шансами на одужання”, – пояснила Уляна Супрун.

Вона також додала, що ціни на ліки в аптеках знизяться також.

У 2018 лікування за державні кошти отримають близько 6 тисяч пацієнтів, що потребують першочергового лікування.  І додатково є змога пролікувати ще 2 373 пацієнтів, що знаходяться у черзі на лікування цього року.

У МОН планують повністю переглянути план закупівель наступного року та купувати лише інноваційні ліки від гепатиту С за кошти державного бюджету.

Syla.news

258 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up