Сумна статистика поліцейської реформи: звільнення, збитки та корупція

“Я буду чесною та скажу, що нам не вдалося викорінити корупцію в наших органах”. З такими словами у 2016 році звільнилася керівниця Національної поліції Хатія Деканоїдзе. 

Наразі – третя річниця однієї з головних реформ країни. Можна говорити і про певні успіхи, та журналісти також пишуть і про сумну статистику. 

Успіхи: позитивна статистика 

В Україні за 2017 рік зареєстровано майже 496 тисяч злочинів. Якщо вірити офіційній статистиці Поліції та порівнювати з 2016 роком, то рівень злочинності в Україні впав на 13,6%. Найбільше було скоєно крадіжок – майже 260 тисяч, проте це на 16,8% менше, ніж роком раніше. Найменше серед усіх злочинів було умисних вбивств – трохи більш ніж 1,5 тисячі.

Детальну статистику, посилаючись на дані Поліції, намалювало видання “Слово і Діло”. 

Сумна статистика 

 

Встановлено, що з часу утворення патрульної поліції з її складу звільнилося 1944 особи (2016 рік – 421, 2017 – 1523), у тому числі за власним бажанням – 1150, за негативними мотивами – 300, з інших причин – 494. Про це пише журналістка Надія Бурдєй на сторінках Української правди. 

593 міліціонерів, які не пройшли атестацію, поновилися в поліції через суд. А у якості бонуса за час вимушеного прогулу їм виплачено 16 млн грн.

За два роки з вини поліцейських сталося 730 аварій.

На другий рік після створення нової поліції кількість ДТП на дорогах України збільшилася з 139 тисяч у 2016 році до 147 тисяч у 2017 році. Кількість автопригод з постраждалими також зросла на 5%. Як показав звіт Рахункової палати, за 2016-2017 роки в Україні сталося майже 2 тисячі аварій за участю поліцейських автомобілів.

Більше третини з двох тисяч  ДТП, а саме  732, сталися з вини поліцейських. Тобто, через порушення правил дорожнього руху самими правоохоронцями. На початку 2018 року в неробочому стані було понад 300 автомобілів, 100 з яких, балансовою вартістю понад 22 млн грн, відновленню практично не підлягають.

Ремонт автомобіля втричі дорожчий його вартості

“Кладовище поліцейських автомобілів”  фото із такими підписами час від часу з’являються в мережі Інтернет. На фото  розбиті поліцейські машини. Майже те саме, але більш чітко і з конкретними цифрами  у звіті аудиторів.

100 автомобілів розбиті настільки, що практично не підлягають відновленню. Для наочності перевіряючі навіть описують за яких умов сталося те чи інше ДТП.

Нариклад, інспектор управління патрульної поліції у містах Краматорськ та Слов’янськ “не впорався з керуванням автомобілем та з’їхав у кювет з подальшим перекиданням”. За ремонт цієї автівки заплатили 790 тис. гри, що в три рази дорожче від балансової вартості автомобіля. І такі випадки непоодинокі.

Згідно звіту Рахункової, ремонт розбитих автомобілів часто перевищує їх вартість.

Так, зокрема, балансова вартість 27 поліцейських Toyota Prius становила 5,7 млн грн, а вартість їх ремонту вдвічі вища  10,8 млн грн. Самі аудитори такий ремонт виправдано називають економічно невигідним.

Зловживання на тендерах 

Не менш серйозна проблема, яку виявили аудитори  неефективне використання бюджетних коштів.

Один з найбільш красномовних випадків Рахункова палата зафіксувала у Харкові. Там у 2017 році Головне управліне Нацполіції області уклало договір із приватним підприємством на послугу з монтажу комп’ютерної мережі.

По документах, які перевірили аудитори Рахункової, фірма встановила мережу. За цю послугу поліція заплатила їй 48 тис. грн. Але під час перевірки аудитори виявили, що насправді підприємство нічого не встановлювало. Тобто, поліція заплатила 48 тисяч за невиконану послугу. Вже під час аудиту підприємець, ім’я якого Рахункова палата не називає, повернув гроші на рахунок поліції.

Syla.news

294 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up