Скандинавський союз. Майже половина шведів та данців – проти ЄС

Аналітичний центр  Sentio на замовлення лівої норвезької газети Klassekampen провів опитування у країнах Скандинавії. Питання стосувалися вибору – продовжувати перебувати у ЄС чи творити новий союз – “Північний” (Nordic union). Якщо шведи й данці підтримали ідею союзу країн Півночі, то норвежці не хочуть хочуть підтримувати стосунки з офіційним Брюсселем на такому ж рівні. 

Близько 1000 респондентів у кожній з трьох країн запитали, якому партнерству вони віддали б перевагу: нинішня інтеграція зі Швецією і Данією в ЄС (і Норвегією в Європейській економічній зоні) або новий Північний союз зі спільною політикою у багатьох сферах.

47 відсотків опитаних шведів і 45 відсотків данців заявили, що вони виступають за скандинавський варіант, в той час як лише 32 відсотки перших і 36 відсотків останніх заявили, що вони надають перевагу ЄС (решта сказали, що вони не знають).

Опитаним у Норвегії був наданий третій варіант зважаючи на її унікальне положення серед трьох країн, які є членами ЄС.

Більше половини (52%) заявили, що будуть продовжувати підтримувати нинішній рівень партнерства країни з ЄС, в той час як 31% вибрав скандинавський союз, і тільки 10% вибрали членство в ЄС.

Незважаючи на те, що їхні країни є частиною гіпотетичної моделі скандинавського союзу, що використовується в дослідженні, фіни та ісландці не були опитані.

Як відомо, Данія, Естонія й Латвія створили штаб Північної дивізії в НАТО.

Syla.news

269 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up