Керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін розповів, яку зарплату він отримує

Віталій Шабунін, керівник “Центру протидії корупції”, розповів, скільки отримує на посаді очільника найбільшої неурядової антикорупційної організації в Україні. Він зазначив, що ці гроші не є коштами українських платників податків. 

Про це він сказав у інтерв’ю ж журналістами громадського руху “Чесно”.

 – Я заробляю в Центрі 52 тисячі гривень. Але бачите у чому маніпуляція: якщо середня зарплата українця 7 тисяч гривень, то комунікувати йому, що 52 – це нормально, дуже складно. Але це гроші не українських платників податків. Різниця між нами і прокурорами, які продають справи полягає у тому, що ми нікому нічого не зобов’язані. Ми самі знайшли гроші на те, що намагаємось змінити державу. Натомість прокурори з такими самими, ба навіть більшими зарплатами – з ваших і моїх податків, ті справи продають, – сказав Шабунін. 

Центр Протидії Корупції – громадська організація, яка об’єднує експертів з юридичного, медійного та громадсько-політичного секторів, які коренем ключових проблем розвитку України вважають корупцію.
ЦПК ставить за мету, щоби корупціонером при владі стало бути не вигідно та ризиковано.
У фокусі діяльності організації  є політична корупція, яка виникає на етапі прийняття нормотворчих рішень посадовцями, котрі мають владу. Саме політична корупція, на думку аналітиків ЦПК, в умовах захоплення держави вузьким кланом пов’язаних осіб, є коренем проблеми державності в Україні.
Політична корупція значно збільшує рівень адміністративної корупції та перетворює дрібну побутову корупцію на норму життя в суспільстві. Політична корупція вимиває мільярди гривень з державного бюджету та виснажує ресурси держави, порушуючи фундаментальні права громадян та прирікаючи населення на бідність.

Віталій Вікторович Шабунін — український політичний та громадський діяч, Голова Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро України (2015–2017), голова громадської організації «Центр протидії корупції», член партії Демократичний альянс, блогер.

У березні 2016 ГПУ розпочала досудове розслідування за підозрою Шабуніна та очолюваної ним організації у корупційних діях, ухилянні від податків та привласненні фінансової допомоги від США в розмірі 2 мільйонів доларів.

З цього приводу посол ЄС в Україні Ян Томбінський заявив.

«стурбований недавніми повідомленнями про розслідування з боку Генеральної прокуратури діяльності вельми шанованої неурядової організації, яка робить велику службу на користь державі в боротьбі з корупцією в Україні. .. ці рішення ГПУ викликають підозру щодо тиску на незалежних експертів, які критикують Генпрокуратуру»

Піддається критиці опонентами через високу зарплатню і нещодавно придбаний будинок під Києвом площею 120 квадратних метрів і вартістю 83 тисячі доларів.

В червні 2017 журналіст Віталій Бойко повідомив, що Шабунін потрапив в Раду громадського контролю Національного антикорупційного бюро України за підробленими документами, приховавши наявність земельної ділянки та квартири, яку здавав у найм.

Роман Коржик, Syla.news

 

 

194 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up