За кошт німецького реставратора у Львові відновлять давній стінопис

У Львові реставрують стінопис на будівлі Центрального державного історичного архіву. Меценатом проекту став німець Маркус Шульшьц, експерт з реставрації стінопису та тиньків. Благодійник працював консультантом в проекті Німецького бюро технічної співпраці “Муніципальний розвиток і оновлення історичної частини міста”, який раніше функціонував у Львові. 

Бюджет реставраційних робіт – 1,5 тисячі євро. Ці кошти Маркус Шульц зібрав під час святкування власного дня народження. Чоловік заздалегідь просив гостей відмовитись від придбання подарунків та натомість пожертвувати їх на добру справу.

“Зібрані кошти Маркус передав місту Львову, і ми спільно обрали об’єкт для реставрації – стінопис над входом до колишнього бернардинського монастиря – тепер Центральний державний історичний архів, що на площі Соборній, 3а)”, – пояснила Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради. 

Реставрувати пам’ятку взялися львівські реставратори Ірина Гірна та Ірина Дудкевич.

    

За радянських часів стінопис завішували тканиною через політичні погляди. Відкрити його вдалось лише з настанням незалежності.

Цікаво також те, що під час огляду стінопису фахівці віднайшли підпис автора роботи, якого досі не було видно. А ще – під фарбою теперішньої фрески знайшли рештки ще однієї – першої, оригінальної, що була нанесена в часу будівництва монастиря.

“Стан пам’ятки досить плачевний, особливо її нижня частина. Дуже сильно диструктований тинь та відшарований фарбовий шар, що потребує детальної укладки та кріплення. В першу чергу будуть проведені консерваційні роботи, бо вони є дуже складні”, – повідомила реставратор Ірина Гірна.

Точних термінів здачі роботи наразі не називають, оскільки це залежить від погодних умов.  Проте реставратори зазначили, що спробують завершити до початку холодної пори.

Наталія Козак, Syla.news

 

 

331 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up