Як створювалася обкладинка роману Макса Кідрука “Де немає Бога”. Письменник та дизайнер поділилися секретами співпраці

Макс Кідрук презентував обкладинку нового роману “Де немає Бога”. Письменник та дизайнер Володимир Стадник розповіли, як разом працювали над титулкою, поділившись секретами плідною співпраці.

 Макс Кідрук розповів, що разом з Володимиром Стадником вони працювали, як одна команда:

Дизайнером обкладинки став львів’янин Володимир Стадник, який є автором багатьох обкладинок до книг, які видає “Клуб сімейного дозвілля”. Зокрема, він ілюстрував романи Стівена Кінга. Що мені сподобалося у роботі з Володимиром, на відміну від інших дизайнерів, так це те, що він був готовий плідно співпрацювати. Він дослухався до порад, пропонував свої креативні рішення і творили обкладинку, як одна команда. Протягом 5 днів ми просто сиділи на телефонах, дзвонили одне одному, обговорювали деталі, – розповів Макс Кідрук.

Макс Кідрук

Письменник розповів дизайнеру про свою книгу, її напрямок, атмоферу та подав дизайнеру базовий каркас візуального вигляду обкладинки.

Володимир Стадник мав  якомога точно передати все сказане.

За словами самого Володимира, змістове наповнення обкланики – то повністю робота Макса Кідрука:

Змістове наповнення повністю авторське – у повному розумінні слова.

На той час в мене не було завантаження,  і ми активно то все стартанули. В переписці перейшли у “вайбер” і там після певний моїх кроків, я закидував результат. Якщо все подобалось – йшли далі, або коректували, – сказав Володимир Стадник.

Загалом же, обкладинка для книги Макса Кідрука була черговим завданням від видавництва “КСД”. З ними Володимир співпрацює вже досить давно, ще від видання “Коду да Вінчі”:

То була моя перша обкладинка для них. Але через робоче завантаження мій художній редактор довго не відписувала, тому я вирішив свої уточнюючі запитання написати Максу. Ми якось пересікались на літературних зустрічах, тому вирішив, що це буде простіше. Як виявилось, напряму з дизайнером Макс ще не працював. А для мене – це ідеальний варіант роботи, – каже дизайнер.

Фотоматеріали Володимир Стадник зазвичай бере з платних фотостоків або з безкоштовних. Але іноді, простіше взяти фотоапарат і зробити потрібне фото власноруч.

Цього разу мені треба було знайти “жінку з розхристаним волоссям ледь закутану в плед, що від безсилля впала на коліна у сніг на сильному вітрі”. Здавалось, серед мільйонів фото на стоках таке має бути. Але не цього разу. Тим паче треба було верхній ракурс і багато інших дрібниць. Тому під творчу “роздачу” попала моя дружина. Надворі ще було трохи снігу, незважаючи що це було 20 березня. Тому, взявши плед, ми вже за півгодини мали потрібні кадри.

Володимир Стадник
Володимир Стадник

Згодом Макс Кідрук та Володимир Стадник дійшли до варіанту, що краще за головного героя обкладинки обрати дівчинку і вже продовжили розвивати цей напрямок. Суттєвих переробок варіантів не було, бо з самого початку ми “намалювали” орієнтовну схему майбутньої обкладинки і працювали в цьому напрямку.

Як підсумок, хотів би зауважити, що отака схема роботи спільно з автором книги мені сподобалась. Бо хто, як не автор, найкраще знає і бачить всю книгу в цілому, – підсумовує Володимир.

Роман “Де немає Бога” – історія заснована на авіакастрофі, що сталася відбулася у листопаді 1979 року.

У той час компанія Air New Zealand почала впроваджувати розважальні розважальні рейси до Антарктиди. Під час одного таких рейсів, літак з 237 пасажирами та 20 членами екіпажу, розбився, врізавшись у гору Еребус.

Я подумав, а що, якщо б хтось вижив у тому рейсі. Що б з ними було, якими були б їхні дії. Як би вони виживали на території, яка абсолютно не пристосована для цього. Це і лягло в основу нової книжки, – розповів Макс Кідрук.

Автор також додав, що ця книга є його власною спробою зрозуміти, що такого є всередині нас і як же у екстремальних умовах, де немає моралі, релігії, впливу соціуму, люди не деградують у тварин.  

Роман Коржик

258 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up