Цукерки та тістечка не допомагають мозку краще працювати. Супрун розвінчує міф про користь солодощів

Цукерки, шоколадки та тістечка не допомагають вашому мозку краще справлятися з завданнями. Натомість виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун рекомендує бігати та обмежувати калорії.

На своїй сторінку у фейсбук вона підтвердила, мозок як джерело енергії може їсти лише глюкозу або створені печінкою із жирів кетони . Але це не можна вважати “ліцензією” на солодощі та жирну їжу.

“Наше тіло самотужки підтримує сталий рівень глюкози завдяки гормонам. Крім того, якщо ви в захваті від своєї роботи, вам певно знайоме відчуття метеликів в животі, поколювання в пальцях і мурах на шкірі, значить, у вас виділяється гормон адреналін. Він робить так, щоб глюкоза безперешкодно надходила в кров і живила мозок. Тістечка і тортики тут ні до чого”, – пише Уляна Супрун.

Міністр пояснює, що  надлишок солодкого швидко вилучається з крові та до нейронів не потрапляє. Тож хоча солодке та жирне дає тимчасове задоволення, по факту – вони не допомагає, а роблять нас в’ялими та сонними.

“Натомість обмеження калорій і заняття спортом ще й як “запускають” роботу мозку. Вони сприяють утворенню так званого нейротрофного фактору мозку (brain-derived neurotrophic factor, BDNF), що сприяє виживанню нейронів і їх взаємодії – а отже, навчанню і пам’яті”, – йдеться у дописі.

Для підтримки мозку, як і здоров’я всього організму, науковці рекомендують харчуватися збалансовано,  уникати жирного та солодкого, підтримувати фізичну активність та виділяти достатньо часу на відпочинок і сон.

202 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up