Стало відомо звідки “ростуть ноги” псевдо-проекту реконструкції грибовицького сміттєзвалища

Львівське комунальне підприємство “Збиранка” нелегально видало проект першочергових заходів на сміттєзвалищі у селі Грибовичі за комплексний проект його рекультивації. Цей документ ЛКП “Збиранка” зареєструвало на сайті Міністерства природи для отримання оцінки впливу на довкілля. Натомість формуванням  цілісного проекту офіційно займається підприємство “Дніпрокомунбуд”, яке презентує результати своєї роботи у серпні цього року. 

Про це повідомляє кореспондент Syla.News.

7 червня 2018 року в Реєстрі на сайті Міністерства природи було зафіксовано два повідомлення про планову діяльність: “Комплексний проект з рекультивації полігону, с.Грибовичі, Жовківського району, Львівської області” та “Комплексний проект з рекультивації полігону, с. Грибовичі, Жовківського району, Львівської області. Реконструкція (Коригування)”.

Раніше, у березні 2018 року, підприємство “Гірхімпром” замовили у ЛКП “Збиранка” проект “Реконструкція полігону твердих побутових відходів в с. Грибовичі в об’ємі першочергових заходів з попередження надзвичайних ситуацій на землях Малехівської сільської ради”. Саме його ЛКП “Збиранка” висвітливо як комплексний у реєстрі на сайті Міністерства природи. При чому зробила це двічі: з помилкою у назві та з правками.

Натомість харківське підприємство “Дніпрокомунбуд” офіційно займається формуванням комплексного проекту по реконструкції сміттєзвалища, адже отримало тендер на його розробку і має презентувати результати роботи 6 серпня цього року. Керівник компанії “Дніпрокомунбуд” Олександр Слободянюк повністю заперечує причетність свого підприємства до проектів на сайті Мінприроди.

Як повідомила еколог благодійної організації “Екологія-Право-Людина” Алла Войціховська, у реєстрі на сайті Мінекології вказано, що проект щодо першочергових заходів на сміттєзвалищі числиться під назвою «комплексний проект реконструкції». Більше того, нелегально зареєстрований проект першочергових заходів нібито проходить оцінку впливу на довкілля, а там вже почали роботи.

“Першочергові заходи проходять оцінку впливу на довкілля під іншою назвою, і зареєстровані на сайті Мінекології 7 червня, а ще у квітні на цю плановану діяльність було оголошено тендер на проведення самих будівельних робіт, і 15 травня виграла тендер київська компанія «Сучасні будівельні рішення» для проведення конкретних робіт у рамках першочергових заходів. При цьому цей проект ніхто з громадськості не бачив, його не виносили на обговорення”, – зазначила еколог Алла Войціховська. 

Голова “Бюро екологічних розслідувань” Дмитро Скрильніков зазначив, що дії ЛКП “Збиранка” – це не помилка через необачність, а спеціально скеровані дії на те, щоб заплутати людей.

“Я не чув, що цей проект кимось був затверджений і чи проходив він оцінку впливу на довкілля, хоча такі документи зазвичай потребують цього відповідно до закону від 18 грудня 2018 року. Це гарний спосіб відмивання коштів. І, як на мене, це вже не є першочергові заходи. Першочергові заходи могли бути після аварії на сміттєзвалищі, а не через два роки після цього. Зараз ці заходи вважаються запланованими і мають якимось чином співвідноситися з тими проектами щодо села Грибовичі, які розробляються. Я не бачу тут якогось системного рішення. На мою думку, це швидкий заробіток коштів, і, як я розумію, там вже розпочинають будівельні роботи, не отримавши ще позитивного рішення і дозволу”, – зазначив Дмитро Скрильніков. 

Таким чином благодійна організація “Екологія-Право-Людина” надіслала інформаційний запит Львівському комунальному підприємству “Збиранка” з проханням пояснити свої дії щодо публікації двох повідомлень про планову діяльність на грибовицькому сміттєзвалищі на сайті Мінприроди, назвати виконавців послуг з розробки цих проектів, повідомити посилання на оголошення тендерів для розробки цих проектів тощо. Загалом запит містить 15 пунктів.

Syla.news

253 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up