Підозрюваному в побитті Мустафи Наєма пом’якшили запобіжний захід

Умолту Темербулатову, якого підозрюють у побитті депутата Мустафи Наєма, пом‘якшили запобіжний захід на особисте зобов‘язання. 

Про це повідомив юрист, брат нардепа Масі Найєм.

“Другому підозрюваному також пом‘якшили запобіжний захід на особисте зобов‘язання, попри те, що він наносив удари Мустафі через декілька хвилин після основного епізоду. Окрім того, запобіжний захід обрали не до 30 серпня (до кінця терміну досудового розслідування), а до 27 серпня”, – зазначив брат нардепа.

Таке зобов’язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов’язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов’язки, передбачені Кримінально про цесуальним кодексом. Підозрюваному, обвинуваченому письмово під розпис повідомляються покладені на нього обов’язки та роз’яснюється, що в разі їх невиконання до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення.

Він додав, що суддя Шевченківського районного суду Кондратенко О.О. заборонила проводити відеозйомку судового засідання з продовження запобіжного заходу підозрюваному Темербулатову Умолту Руслановичу (ч. 1 статті 122, ч. 2 статті 296 та ч. 1 статті 129 КПК України).

“Суддя лише частково задовольнила клопотання прокурора Прокуратури міста Києва Гайденка І.О., а саме зобов’язала підозрюваного прибувати до слідчого прокурора або суду зі встановленою періодичністю, повідомляти слідчого прокурора або суд про зміну місця свого проживання, здати на зберігання свій паспорт, закордонний паспорт ті інші документи, які дозволяють виїзд закордон”, – зауважив Масі Найєм.

В решті клопотання було відмовлено.

До цього запобіжним заходом, застосованим до Темербулатова, був домашній арешт з 23.00 до 6.00.

Раніше суд відпустив з-під арешту одного з підозрюваних у нападі на народного депутата Мустафу Найєма Магомеда-Саліха Саітова.

Як пише портал “Закон і Бізнес” , статтею 176 КПК України визначено перелік запобіжних заходів, які застосовуються слідчим суддею, судом щодо підозрюваного чи обвинуваченого. З наведеного в ст. 176 КПК України переліку найбільш м’яким запобіжним заходом є особисте зобов’язання, яке полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов’язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов’язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу.

Підозрюваному, обвинуваченому письмово під розпис повідомляються покладені на нього обов’язки та роз’яснюється, що в разі їх невиконання до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру мінімальної заробітної плати до 2 розмірів мінімальної заробітної плати.

Контроль за виконанням особистого зобов’язання здійснює слідчий, а якщо справа перебуває у провадженні суду, – прокурор.

390 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up