Мін’юст змінив правила виїзду дитини закордон

В межах ініціативи #ЧужихДітейНеБуває Мін’юст розробив пакет законопроектів для захисту прав дітей, який спрямований не лише на посилення відповідальності осіб, котрі ухиляються від сплати аліментів, але й на стимулювання та підтримку тих батьків, які сумлінно виконують свій батьківський обов’язок. Зокрема, відбулися зміни правил виїзду дитини закордон.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції.

«Не новою є ситуація, коли один з батьків не лише не сплачує аліменти, а й шантажує того з батьків, який виховує дитину, вимагає гроші за надання дозволу на виїзд. Тепер той з батьків, з ким проживає дитина, самостійно буде вирішувати питання виїзду дитини за кордон до 1 місяця з метою лікування, навчання чи участі дитини в різних змаганнях», –  зазначила заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби  Світлана Глущенко.

Головне, на що варто звернути увагу при виїзді закордон – те, що один з батьків, який вивозить дитину,  обов’язково має повідомити про виїзд рекомендованим листом іншого, що сплачує аліменти.

У листі необхідно зазначити мету виїзду, куди саме їде дитина, а також час, на який дитина залишає територію країни.

При перетині кордону необхідні будуть рішення суду чи органів опіки та піклування, якими визначено місце проживання дитини та  документи, що підтверджують мету та терміни виїзду (наприклад, довідка з медичного або навчального закладу, бронювання квитків тощо).

Дозвіл також не буде потрібний, навіть якщо один з батьків має намір виїхати за кордон більше, ніж на місяць, у випадку наявності боргу по аліментах в іншого з батьків за 4 місяці.  У такому разі на кордоні лише необхідно буде надати довідку про заборгованість по сплаті аліментів, яку можна отримати у державного чи приватного виконавця.

Якщо ж батько або матір, з якими дитина виїхала за кордон, умисно порушать строк повернення в Україну, то їх буде обмежено в праві самостійного вирішення питання виїзду дитини за кордон протягом одного року та накладено штраф.

«З метою збалансування прав батьків, що не проживають разом з дитиною та не мають боргу по аліментах, законом передбачена можливість їх виїзду з дитиною за кордон. Якщо батько чи матір, які не проживають з дитиною, хочуть виїхати з нею за межі країни – необхідно буде письмово звернутися до іншого з батьків за отриманням нотаріально посвідченої згоди на виїзд», – пояснила заступник Міністра.

Якщо ж такої згоди не буде надано впродовж 10 днів, то для вирішення цього питання необхідно звернутися до суду. Відповідно на кордоні потрібно пред’явити нотаріально посвідчену згоду або рішення суду, в яких має бути зазначено деталі виїзду (наприклад, країни подорожі, в тому числі транзитні, мета поїздки) та строки повернення до України, а також довідку про відсутність заборгованості по сплаті аліментів.

Нагадуємо, що у 2018 році з неплатників аліментів стягнули заборгованості на суму понад 2 млрд гривень.

Syla.news

343 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up