Зарплата в Україні: більше ніж в Бразилії, менше ніж у Білорусі та Казахстані

За останній рік реальна зарплатня в Україні зросла на чверть. По цьому показнику наша країна обігнала Бразилію, проте у Білорусі та Казахстані зарплати простих працівників лишаються вищими. 

Про це пишеться в спеціальному випуску моніторингу Вищої школи економіки, де порівнюється зарплати країн Східної Європи, Китаю, Бразилії на колишніх республік СРСР, пише AIN.UA

Аналітики використовували для порівняння не реальну заробітну плату, перераховану в доларовому еквіваленті. На думку укладачів дослідження, така метрика некоректна по трьом причинам:

– обмінні курси не відображають відмінностей у вартості життя;
– обмінні курси формуються на основі міжнародної торгівлі, не всі споживання всередині країни прив’язані до їх динаміки;

Тому, щоб уникнути «сухого» перекладу в зарплат в долари, експерти ВШЕ перераховують доходи населення за паритетом купівельної спроможності (ПКС).

Це порівняння цін на порівняний набір послуг в національній та міжнародній валюті.

Для порівняння використовують безліч даних: споживчі і інвестиційні товари, послуги, будівельні об’єкти.

Офіційно ПКС розраховують за даними Програми міжнародних зіставлень (ПМЗ). Але зважаючи на складність цього дослідження, воно проводиться з великими інтервалами – єдині два етапи відбулися в 2005 і 2011 роках. Для свого моніторингу, ВШЕ користувалася  оцінками Світового банку на 2012-2016 роки і власною оцінкою на 2017 рік.

Таким чином, показник ППС для України в 2017 році склав 6,62. Іншими словами, за $ 100 в США можна купити стільки ж, скільки за 662 грн в Україні. Причому ПКС незмінно зростає з 2013 року

У той же час номінальні доларові зарплати в Україні зростають з 2014 року, але все ще не наблизилися до показників 2011 року, складаючи $ 272. З цієї метриці Україна, серед усіх учасників списку, обганяє лише Киргизстан ($ 216) і Таджикистан ($ 137).

Syla.news

286 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up