Безпека – понад усе. Скільки камер спостереження пильнує вулиці Львові та скільки ще не вистачає

У місті продовжують встановлювати відеокамери з метою підтримання порядку та відслідковування правопорушень. Наразі на території Львова функціонує 230 камер відеоспостереженення, однак до 2020 року планується встановити ще тисячу. 

Наразі у розпорядженні Львова знаходиться 230 камер, встановлених на кошти міського бюджету. По ним диспетчери та відеооператори можуть відслідковувати ситуацію у місті спільно з національною та патрульною поліцією в режимі онлайн .

Цьогоріч планується встановити ще 75 камер по периметру міста, включаючи заїзди у Львів та великі перехрестя.

При цьому увага приділятиметься аналітичним програмам, що зможуть визначати номерні знаки,  і пошуку осіб за обличчям.

“З початку 2018 року управління безпеки міста працює з аналітичними програмами по автоматичному визначенню номерних знаків, пошуку особи завдяки камерам відеоспостереження. Для прикладу, у 2017 році видано 500 відеоматеріалів на запит силових структур, а у 2018 році – близько 400, враховуючи письмові запити та оперативну роботу Управління патрульної поліції”, – повідомив начальник управління безпеки міста Юрій Діль. 

Найбільша кількість відеокамер розташовується в центрі: на Площі Ринок, проспекті Свободи, бічних вулицях, а також громадських місцях. Однак їх точні місця розташування не надаються в цілях безпеки, аби уникнути вандалізму.

Планується також низка нововведень в управлінні безпеки міста. Так, згідно з новим законом, вже з вересня, інспектор матиме право на місці прийняти рішення щодо евакуації автомобіля при порушенні правил дорожнього руху.

До таких правопорушень зараховуватимуться: зайняття місця для людей з інвалідністю, паркування на ділянці, відведеній пішохідному переходу, зупинка ближче ніж 10 метрів до перехрестя, тощо. Кожен інспектор матиме можливість отримати в онлайн-режимі інформацію щодо власника автівки для виписування штрафу або ж евакуації транспортного засобу.

Відеокамери встановлюють також аби вчасно виявляти правопорушення, та оперативно повідомляти про них патрульним і муніципальній варті.

“Центр безпеки міста працює 24/7, моніторить місто, та в онлайн-режимі відслідковує всі події. При виявленні порушення, особливо у нічний час або ж на масових заходах. Інформація передається до патрульної поліції та муніципальної варти, і це дає змогу швидко реагувати на подію, злочин, хуліганство”, – додав начальник управління безпеки

У Львівській міській раді повідомили, що у планах до 2020 року встановити ще понад тисячу камер відеонагляду.

Центр безпеки у Львові вперше розпочав встановлювати відеокамери у центральній частині міста ще у 2015 році, задля централізованого моніторингу. На той момент їх було всього 51.

Вартість техніки коливається від 5 до 50 тисяч. Ціна, відповідно, залежить від її якості та можливостей.

Нагадаємо, що у зв’язку із великою кількістю крадіжок, Львівська прокуратура ініціювала встановлення камер спостереження на території Залізничного району. 

Наталія Козак, Syla.news

209 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up