Унікальний досвід. Супрун розповіла про боротьбу зі СНІДом в Україні

Станом на сьогодні в Україні зареєстровано 324 434 випадки ВІЛ-інфекції, та 106 642 захворювання на СНІД. В Міністерстві охорони здоров’я розповіли про протидію поширенню та кроки подолання хвороби: наразі триває реалізація програми замісної терапії за державні кошти. За словами Уляни Супрун, досвід України є унікальним – ми є єдиною країною в регіоні, яка впроваджує таку програму за державні кошти.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

“В Україні офіційно зареєстровано 324 434 випадки ВІЛ-інфекції у тому числі 106 642 випадків захворювання на СНІД. Наша країна впроваджує нові підходи до викорінення ВІЛ/СНІДу та має усі шанси стати позитивним прикладом у зниженні нових випадків ВІЛ-інфекції та зменшенні смертності від СНІДу в регіоні”, – йдеться у повідомленні. 

Наразі в МОЗ повідомили, що в Україні відбувається низка заходів, які сприяють протидії поширенню хвороби:

  • Впровадження наймасштабніших серед країн Східної Європи та Центральної Азії профілактичних програм для груп ризику.
  • Закуплення антиретровірусної терапії (вже закуплено для 140 тисяч пацієнтів).
  • Впровадження підходу “test and treat”: абсолютно усі пацієнти, у яких виявлено ВІЛ, одразу отримуватимуть життєво необхідне лікування антиретровірусну терапію.
  • Зміна тестування – широко використовуватимуться швидкі тести на ВІЛ у роботі сімейних лікарів та терапевтів. Лікар первинної допомоги допомагатиме визначитися щодо  необхідності тестування для тих пацієнтів, які дійсно цього потребують.
  • Реалізація програми замісної терапії за державні кошти. Досвід України є унікальним – ми є єдиною країною в регіоні, яка впроваджує таку програму за державні кошти.

Водночас з позитивною динамікою по всій країні, через окупацію Криму досі немає доступу до інформації про інфікованих на ВІЛ/СНІД людей на тих територіях. Завдяки міжнародним організаціям та фондам, з 2015 року пацієнти, що живуть на тимчасово окупованих територіях на Сході України, почали отримувати необхідне лікування (АРТ).

“Нам вдалося налагодити ситуацію з лікуванням людей, що живуть на підконтрольних Україні територіях. Але люди на захоплених Росією українських територіях через військові дії довгий час не могли вчасно отримати необхідні препарати. Існували перерви у прийомі АРТ, що має негативні наслідки для здоров’я.” – підкреслила міністр охорони здоров’я Уляна Супрун.

Вона також зазначила, що немає достовірних даних щодо кількості смертей пацієнтів, спричинених неотриманням медичної допомоги, або про теперішню ситуацію з поширенням хвороби на територіях, що не є під контролем України.

Syla.news

203 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up