У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, що таке технологія 5G і коли вона запрацює в Україні

Починаючи з вересня 2018-го команда українських науковців почне роботу в кластерному проекті програми «EUREKA» «Future eHealth powered by 5G» – «Майбутня електронна сфера охорони здоров’я на основі технології  5G». Проект розрахований на 36 місяці, і передбачається, що він зробить е-медицину швидшою та мобільнішою.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

Проект надасть змогу створити нові сервіси для моніторингу стану здоров’я пацієнтів, та дозволить лікарям оперативний доступ до медичних баз даних.

Розробку виконуватимуть вчені з КПІ ім. Ігоря Сікорського у співпраці з колегами з 9 країн – Фінляндія, Іспанія, Угорщина, Південна Корея, Ізраїль, Туреччина, Франція, Німеччина, Швеція.

Передусім досліджуватимуться можливості використання в електронній медицині технології 5G, де інтегруються 4G, Wi-Fi, Bluetooth, міліметрові хвилі та інші технології бездротового доступу.

«Україна є членом «EUREKA» вже понад 10 років, і за цей час наші розробники долучилися до виконання більш як 30 проектів. Програма дає можливості науковцям з різних країн об’єднатись для здійснення проектів, які неможливо виконати самостійно в одній країні. Наприклад, коли потрібно знайти додаткові технології, знання, засоби виробництва, ринки збуту чи інші ресурси. Здебільшого співпраця в програмі проходить за напрямами IT, медичні та біотехнології, енергія, зв’язок, транспорт, навколишнє середовище. Україна вже брала або бере участь в проектах майже за всіма цими напрямами», – повідомила гендиректор директорату інновацій та трансферу технологій МОН Дар’я Чайка.

Вона додала, що однією із головних переваг «EUREKA» є можливість науковців виходити зі своїми розробками на нові ринки. Окрім цього, знак-символ якості програми є всесвітньо відомим і його використання значно підвищує авторитет продукту.

Окремо слід відзначити, що дедлайнів подачі заявок на участь в мережевих проектах програми «EUREKA» немає.

Також в Україні виконується ще один проект, присвячений розробці матеріалів для захисту від УФ-випромінювання. У ньому спільно з українськими винахідниками Київського національного університету технологій і дизайну працюють румунські та польські виробники. Разом вони створюють текстильні захисні екрани та одяг.

Syla.news

235 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up