У львівському шпиталі Шептицького відкрили відділення гемодіалізу. Послуга – безкоштовна

У шпиталі імені Митрополита Шептицького відкрили друге у Львові відділення гемодіалізу. Новостворений центр штучної нирки щодня прийматиме до 12 пацієнтів. 

За словами головного лікаря шпиталю Шептицького Наталії Ван Доеверен, в новому відділенні процедуру гемодіалізу може одночасно проходити четверо людей. Працюватиме відділення у 2-3 зміни, а загальна кількість хворих, які можуть отримати процедуру штучної нирки, – до 12о осіб на місяць.

“Гемодіаліз являє собою апарат, що фактично заміняє функції нирки. Нирка відповідає за виведення з організму токсинів. Відповідно, апарат може взяти на себе цю функцію, тому він і називається апаратом замісної ниркової терапії. Людина зобов’язана тричі на тиждень приїхати для проведення процедури гемодіалізу та на 3-4 години підключитись до апарату. При процедурі формується фістула, в яку вставляється голка. Через неї в один бік (тобто в людину) тече кров, а з іншого боку (назовні) витікає очищена вода, яка витягує всі непотрібні токсини із крові,” – пояснює Наталія Ван Доеверен.

Сучасне обладнання у нове відділення разом із витратними матеріалами придбала американська компанія, виробник медичної продукції «Бакстер ХелсКер». Створення центру обійшлось у майже два млн гривень.

Як пояснює головний лікар шпиталю Шептицького, новостворене відділення штучної нирки суттєво розвантажить аналогічне відділення у Львівській обласній клінічній лікарні, де процедуру гемодіалізу  щомісяця проходить приблизно 400 хворих.

Окрім того, процедуру гемодіалізу у шпиталі імені Митрополита Шептицького хворі зможуть проходити безкоштовно. Тому для успішної роботи відділення в подальшому, Наталія Ван Доеверен сподівається заручитись підтримкою обласної та міської влади.

“Ми розраховуємо на кошти з Програми замісної ниркової терапії для Львівщини. Сподіваюся, що наша регіональна влада прийме рішення, щоб оплачувати лікування хворих у нас. Зараз обласна лікарня є в цьому монополістом. Але якщо навіть не буде такого рішення місцевої влади, ми шукатимемо грантові гроші та благодійників“, – наголошує головна лікарка.

Наталія Козак, Syla.news

 

325 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up