Розпочинається лекторій «Місто на лінії: Львів у листопаді 1918 року». Де і коли перша лекція?

25 липня у Львові відбудеться лекція Оксани Дудко – «Війни, що завершили Війну: насильство і збройні конфлікти на «Східному фронті» (1917–1923)».

Про це повідомляють організатори у Facebook.

Ця лекція відкриває публічну програму «Місто на лінії: Львів у листопаді 1918 року», що запрошує широку громадськість до обговорення 100-річчя закінчення Великої війни та створення ЗУНР в ширшому контексті падіння імперій, революцій, створення нових національних держав та соціальних та культурних змін.

Для багатьох воюючих країн листопад 1918-го року став символом завершення Першої світової війни. Однак для Львова і Галичини він ознаменував початок нової війни між українцями і поляками. Прикметно, що українсько-польська війна 1918–1919 років була не єдиним конфліктом, що підважив європейський мир у 1918-му році. У період 1917-1923 рр. практично весь “Східний фронт” став театром жорстоких міжетнічних конфліктів, громадянських воєн, національних та соціальних революцій. Лекція зосередиться на східноєвропейських теренах війни і розгляне причини того, що на Східному фронті Перша світова війна не завершилася миром, а перетекла у серію менших, втім не менш брутальних, збройних конфліктів, а також представить українсько-польську війну 1918-1919 рр. у контексті воєнного та революційного насильства у Польщі, Білорусі, Росії, країнах Балтики та Балканах.

Лекція відбудеться у ресторані «Ратуша» (пл. Ринок, 1), о 18:30. Вхід вільний.

Історик, кандидат історичних наук (2011). Захистила дисертацію про міжнародні відносини в суспільно-політичній думці українців Галичини зламу ХІХ–ХХ ст.

Закінчила Львівський національний університет імені Івана Франка (спеціальність всесвітня історія). Магістр історії (2005). Навчалася на сертифікатній програмі філософського факультету Українського Католицького Університету (2008), інтенсивній програмі “Текст, пам’ять та історія” Університету Ставангеру, Норвегія (2013). Стажувалася у Варшавському університеті та Польській академії наук, Варшава (2007, 2009, 2010, 2012). Учасниця кількох міжнародних дослідницьких проектів, присвячених історії Першої світової війни. У їх рамках здійснює дослідження по культурній та соціальній історії Львова (1914–1918).

В Центрі керувала проектом “Інтерактивний Львів” з 2011 по 2016 рр.. В рамках співпраці з Українським католицьким університетом викладала спецкурс “Перша світова війна: між історіографією і ювілеєм”.

Займається програмним кураторством театральних проектів, зокрема Фестивалю сучасної драматургії “Драма.UA” та Першої сцени сучасної драматургії у Львові.

Сфера наукових зацікавлень: Перша світова війна, соціальна і культурна історія ХХ ст., історія театру і театрального менеджменту, сучасний політичний і критичний театр у Центральній і Східній Європі.

Контактна адреса: o.dudko@lvivcenter.org

293 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up