На руках у населення України зареєстровано 1 млн вогнепальної зброї

На сьогодні на руках в українців нараховано близько мільйона одиниць вогнепальної зброї.  Минулого року сумарно легальної та нелегальної зброї у населення було близько 4,4 млн одиниць. 

Про це повідомляє РБК – Україна.

За даними Національної поліції, тенденція до зростання кількості довгоствольної зброї намітилася ще в 2013 році, коли в Україні зареєстрували близько 830 тис. одиниць. Проте вже за три роки ця цифра перевищила 920 тисяч. У 2018 році офіційна статистика – понад 890 тис. одиниць.

Глави наглядової ради “Української асоціації власників зброї” (УАВЗ) Георгій Учайкін зазначив, що, на його думку, головна мотивація при купівлі зброї – необхідність мати інструмент самозахисту.

За статистикою поліції, в останні роки кількість зброї на руках у населення не особливо зросла. Це пов’язано з падінням рівня злочинності. Зокрема, в I півріччі зареєстрували близько 800 умисних вбивств, у 2014 році за цей період показник становив 1,4 тис., в 2015 – 1,9 тис.

За підрахунками Української асоціації власників зброї, українці щорічно купують 70-100 тисяч одиниць зброї. Однак дані поліції за кількістю зареєстрованих “стволів” можуть не збігатися з реальними показниками. На думку Учайкіна, на руках у 1,5 млн осіб може перебувати до 2,5 млн одиниць зброї.

Це лише офіційні дані. Учайкін зазначає, що загалом на руках українців може знаходитися до 5 млн одиниць зброї. А за даними американської аналітичної компанії Small Arms Survey, в Україні у 2017 році сумарно легальної та нелегальної зброї у населення – близько 4,4 млн одиниць.

Syla.news

207 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up