На місці давньої княжої столиці поблизу Львова створять історико-культурний парк (ВІДЕО)

У селі Звенигород Пустомитівського району, на місці однієї зі княжих столиць Давньоруської держави, створять історико-культурний парк “Древній Звенигород”. Проект переміг на конкурсі регіонального розвитку та отримав 12 млн гривень секторальної підтримки від Євросоюзу. 

Проектом передбачено впорядкування території пам’ятки та центральної площі міста, консервацію архітектурного комплексу для досліджень в подальшому, візуальну реконструкцію унікальної оборонної системи, створення туристичної інфраструктури довкола парку.

Займатиме історико-культурний парк територію площею 38 га.

“Парк – це можливість впорядкувати та захистити територію пам’ятки від руйнувань. Наразі ми не плануємо масштабних археологічних досліджень. Програму їх проведення треба буде дуже детально продумати і це справа на багато років. Але парк, а в майбутньому, ми сподіваємось, заповідник, захистить пам’ятку від чорних археологів, несанкціонованих кар’єрів, самовільної забудови тощо”,  – зазначила молодша наукова співробітниця “Рятівної археологічної служби” Наталя Войцещук.

“На сьогоднішній день законодавство не дозволяє нам розробляти таку наукову документацію як історико-архітектурні опорні плани. Для міст, які мають історичне середовище, це є обов’язковим, а для сіл ці речі не розробляються. Тому для того, аби зберегти цей археологічний заповідник та показати його розвиток, у нас з’явилась ідея розроблення цього проекту”, – повідомила в.о. директор департаменту архітектури та містобудування ЛОДА Оксана Ткачук.

Нагадаємо, Звенигород – одна з трьох княжих столиць, де в XI-XII століттях починалась українська державність на Прикарпатті. Дослідження архітектурного комплексу почались ще в середині минулого століття та тривають досі. Віднайдені на території пам’ятки артефакти свідчать: Звенигород був важливим економічним, культурним та духовним центром.

Досі досліджено лише близько 10% площі території давнього городища.

 

 

Наталія Козак, Syla.news

 

256 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up