Гроші йдуть за пацієнтом. Стартувала друга хвиля підписання договорів із медичними закладами

Вже 15 серпня 2018 року стане відомо, яким закладам первинної медичної допомоги з жовтня Національна служба здоров’я почне оплачувати послуги за принципом «Гроші йдуть за пацієнтом».

З липня в Україні стартувала медична реформа, яка передбачає зміну системи фінансування медичних закладів первинної допомоги – поліклінік, амбулаторій, в яких працюють сімейні
лікарі, педіатри та терапевти.

Держава розпочинає фінансувати ці медзаклади за принципом “гроші йдуть за пацієнтом” – платитиме саме тому лікарю, тому медзакладу, до якого людина звернулась за допомогою. Людина підписує декларацію з лікарем, якому довіряє, держава – сплачує за її обслуговування у цього лікаря. На сьогодні понад 9 мільйонів українців вже обрали свого лікаря і підписали з ним декларацію.

Нещодавно Національна служба здоров’я України опублікувала друге оголошення про укладення договорів із закладами охорони здоров’я, що надають первинну допомогу.

Медичні заклади мають подати усі необхідні документи в електронному вигляді до 3 серпня 2018 року. У Нацслужбі здоров’я наголошують: не відкладайте цей важливий крок на останній день, аби мати час на виправлення можливих помилок.

Щоби підписати договір з НСЗУ, медзаклад має до 3 серпня 2018 року подати всі необхідні документи, їх перелік вказано на сайті НСЗУ

 Перед цим у НЗСУ радять зробити три кроки:

1. ПЕРЕВІРИТИ, ЩО ЛІЦЕНЗІЯ НА МЕДИЧНУ ПРАКТИКУ Є ЧИННОЮ І СТРОК ЇЇ ДІЇ НЕ СПЛИВАЄ

Особливо це стосується тих комунальних закладів, які пройшли процедуру автономізації. Закон дозволяє таким підприємствам працювати за «старою» ліцензією лише три місяці з моменту реорганізації, після спливу яких вона підлягає анулюванню. Тому заклад повинен використати цей час, щоб подати документи до МОЗ на отримання нової ліцензії на комунальне підприємство.

2. ОТРИМАТИ ЕЛЕКТРОННИЙ ЦИФРОВИЙ ПІДПИС (ЕЦП), ЯКИМ БУДУТЬ СКРІПЛЮВАТИСЯ ДОКУМЕНТИ

Важливо, щоб ЕЦП був виданий на ім’я керівника закладу охорони здоров’я. При перевірці ЕЦП обов’язково повинні відображатися код ЄДРПОУ, правильна назва закладу та ПІБ керівника. Перевірити свій підпис керівник може на сайті Центрального засвідчувального органу.

Якщо при перевірці ЕЦП не відображається хоча б один з трьох вищезазначених елементів, Нацслужба не зможе прийняти такий підпис.

Звертаємо увагу, що керівник медзакладу має накладати ЕЦП саме як службова особа цього закладу, а не як приватна особа. Також не прийматимуться документи, скріплені електронними печатками замість ЕЦП керівника.

3. ВІДКРИТИ РАХУНОК У БАНКУ

НСЗУ може перераховувати медзакладу кошти за договором тільки на рахунок, відкритий у банку. Казначейський рахунок для цього не підходить. Рахунок можна відкрити у будь-якому приватному або державному банку.

160 комунальних і приватних медзакладів, що підписали договори із Нацслужбою здоров’я у червні, у липні отримали фінансування відповідно до кількості пацієнтів, які підписали декларації з лікарями, та додатково — за пацієнтів, які проживають на території обслуговування закладів, але ще не обрали лікарів. Це медзаклади, що надають медичні послуги пацієнтам з 21 області України. Сукупно у липні на їхні рахунки надійшло 253,7 млн грн.

Для більшості закладів це значно більше коштів, ніж вони отримували щомісяця до впровадження змін у фінансуванні системи охорони здоров’я.

До кінця року всім медичним закладам первинки необхідно змінити свій статус на неприбуткове підприємство, приєднатися до електронної системи, виконати базові вимоги і укласти договір з НСЗУ. З 2019 року заклади, які надають первинну медичну допомогу, отримуватимуть оплату за послуги тільки за договорами з Нацслужбою здоров’я.

Syla.news

315 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up