Павло Петренко: онлайн перереєстрація місця проживання може розпочатись вже у вересні

Мін’юст ініціював проект реєстрації зміни місця проживання у форматі онлайн. Про це повідомив Міністр юстиції України Павло Петренко.

“Зважаючи на те, що пропискою, як і видачею паспортів опікується МВС, для реалізації послуги онлайн-прописки працюватиме спільна робоча група Мін’юст та Міністерства внутрішніх справ, Прикордонної служби, Міграційної служби, яка розробила низку законодавчих ініціатив.Їх немає в загальному доступі, ми плануємо їх презентувати. Я думаю, на початку наступного політичного сезону, у вересні, спільно з Арсеном Аваковим”, – повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.

Він також наголосив, що для цього потрібна низка технічних змін до законодавства. І зауважив, що існує технічний момент, який об’єктивно не дає швидко запустити цей сервіс у всій країні – це відсутність єдиної бази даних або єдиного реєстру місця проживання громадян.

«Тому що цим опікується Міграційна служба з одного боку, і місцеві органи самоврядування – з іншого. І в кожному районі, в кожній області, в кожному місті ці бази різною мірою наповнені в електронному форматі. Найбільш «просунуті» – це Київ. Вони при створенні так званої програми картки киянина будували модель обліку жителів Києва більш-менш правильно. Там є інформація й про місце проживання, і про ті пільги, які може отримати житель Києва. Але є такі регіони, де все досі відбувається в паперовому вигляді», – зауважив Павло Петренко.

Водночас вже з’явився так званий демографічний реєстр, куди вносяться дані, коли особа отримує свою ID-картку, тобто внутрішній паспорт. Цей демографічний реєстр наповнюється еволюційно, тобто в ньому на сьогодні немає даних навіть про 50% всіх громадян України. В цьому реєстрі є інформація щодо тих, хто вперше отримує паспорт, хто втратив паспорт, пошкодив і отримав документ за новою процедурою.

«Ідея, яку ми відпрацювали в законопроекті: дати можливість здійснювати онлайн-перереєстрацію місця проживання тим, хто отримав ID-картку. Тому що їхні персональні дані вже є в одній базі даних, тобто в єдиному демографічному реєстрі. Ті хто, на жаль, мають паперовий паспорт, мають опцію: піти замінити паперовий паспорт на ID-картку і отримати додаткові сервіси, в тому числі, спрощений сервіс щодо зміни місця проживання. Або ж за старою процедурою подавати документи щодо зміни місця проживання, зберігши за собою паспорт старого зразка, тому що закон не обмежує строк дії цих паспортів. Наразі Мін’юст разом з Міністерством внутрішніх справ допрацьовує саме техніку імплементації відповідного закону», – підкреслив Міністр відомства.

Після доопрацювання з МВС технічної складової  законопроект і дорожня карта його імплементації будуть презентовані широкому загалу.

Syla.news

190 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up