Медики закликають вакцинуватись від дифтерії

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі. Воно характеризується місцевим запаленням переважно слизових оболонок рота і горла, а також явищами загальної інтоксикації з переважним ураженням серцево-судинної та нервової систем. Єдиним способом захиститись від хвороби є своєчасна вакцинація.

Збудником є дифтерійна паличка (коринебактерія), яка виробляє екзотоксин. Вона стійка до дії різних чинників та має інкубаційний період захворювання – від 3 до 10 днів.

Дифтерія передається повітряно-крапельним шляхом, однак факторами передачі також можуть стати й предмети побуту. Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, який блокує синтез білка в клітинах, в результаті чого виникають тяжкі функціональні та структурні зміни, що іноді несумісні з життям. Захворювання може протікати у вигляді спалахів та спорадичних випадків, це залежить від рівня загального імунітету.

Дифтерія – вакцинокерована інфекція. Тому на неї хворіють лише нещеплені особи або ті, кому щеплення провели неправильно.

Захворювання на дифтерію може проявлятись: болем у горлі, підвищеною температурою, лихоманкою, набряком слизової оболонки рота та горла, налітьотом на мигдалинах сірого кольору, осиплістю голосу, набряком шиї, збільшенням шийних та підщелепних лімфатичних вузлів.

Також ускладнення від хвороби можуть включати блокування дихальних шляхів, інфекційно-токсичний шок, пошкодження серцевого м’яза, ураження нервової системи, нефрозонефрит, легеневу інфекцію (дихальну недостатність або пневмонію).

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація дітей, згідно з календарем профілактичних щеплень, і ревакцинація дорослих кожні 10 років.

Вакцинація, як і перенесене захворювання, вже через 1-1,5 років не гарантує захист від інфікування, однак захворювання у правильно щеплених буде протікати значно легше, ніж у тих, хто не має щеплень. Тому важливо вчасно проводити як вакцинацію, так і ревакцинацію.

Щеплення проводяться у кабінетах щеплень дільничних поліклінічних закладів (безкоштовно). А також існує мережа приватних кабінетів щеплень, де можна отримати щеплення за власні кошти.

За інформацією Львівської обласної державної адміністрації, наразі у Львівській області достатньо вакцини, аби забезпечити надійний захист проти дифтерії  дітям та дорослим. Щеплення можна провести в поліклініці чи амбулаторії за місцем проживання або відповідно до укладених декларацій після консультації з педіатром чи сімейним лікарем.

Syla.news

 

187 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up