#ЧужихДітейНеБуває. Стало відомо, скільки стягнули з неплатників аліментів по Україні та Львівщині у 2018

Міністерство юстиції повідомило, що з початку 2018 року вдалось ліквідувати заборгованості зі сплати аліментів на суму понад 2 млрд гривень. При цьому кількість дітей, що отримали кошти становить близько 506 тисяч. Як повідомили у міністерстві в коментарі Syla.News,  на Львівщині з неплатників аліментів стягнули заборгованості на суму понад 55,8 млн гривень.

«Минулого року Мін’юст дав старт ініціативі #ЧужихДітейНеБуває, в рамках якої було прийняте законодавство, що значно посилило відповідальність злісних неплатників аліментів. Станом на 20 липня суми стягнутих коштів за виконавчими документами про стягнення аліментів становлять 2,1 млрд гривень», – повідомила заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби  Світлана Глущенко.

За її словами, кількість дітей, на користь яких було стягнуто аліменти у 2018 році, становить майже 506 тисяч. При цьому на одну дитину за минулий місяць в середньому стягнули 4,2 тисячі гривень.

Аби захистити дітей, Мін’юст створив комплекс механізмів нормативно-правового та адміністративного характеру. Йдеться, в першу чергу, про статтю 183-1 КУпАП, або так званий закон #ЧужихДітейНеБуває.

Цим законом передбачаються більш жорсткі механізми відповідальності і ширше коло обмежень прав для неплатників аліментів.

Так, відповідно до вимог закону введено низку обов’язкових обмежувальних заходів у випадку наявності заборгованості за несплату аліментів понад 6 місяців (право виїзду за кордон, керування автомобілем, використання зброї для полювання та власне полювання), а також закріплено види адміністративної відповідальності, такі як суспільно-корисні роботи та адміністративний арешт.

За дотриманням закону наразі працюють регіональні штаби зі стягнення аліментів з боржників та мобільні групи з ліквідації заборгованості.

Також у Мін’юсті повідомили, що на Львівщині в процесі розгляду перебуває 14,8 тис. виконавчих документів про стягнення аліментів. Із них – 4,6 тис перевищують заборгованість за 3 місяці. При цьому з початку 2018 року ця кількість зменшилась на 0,5 тис, порівняно із минулим роком (на початок року було 14,3 тис. документів).

Всього впродовж періоду із 1 січня по 20 липня, державні виконавці Львівщини стягнули аліменти на суму 55,8 млн грн. З них 30 млн грн завдяки застосуванню так званого закону #ЧужихДітейНеБуває.

З початку дії законодавчих нововведень (6 лютого) державними виконавцями Львівщини зафіксовано 2,7 тис випадків, за якими розмір заборгованості перевищує суму платежів за 6 місяців.  При цьому несплатникам аліментів винесли обмеження у вигляді:

  • 98,6% – постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України;
  • 99,6% – постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керувати транспортними засобами;
  • 99,6% – постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування зброєю;
  • 99,6% – постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання.

Станом на 20 липня 85 порушника приятягнені до відповідальності у вигляді вигляді суспільно корисних робіт. А також 293 боржників знаходяться у розшуку.

Також в міністерстві запевняють про позитивну динаміку з виплат аліментів на Луганщині  (2,5 млн гривень з боржників), Київщині (дитині перерахували заборгованість у розмірі майже 76 тис. гривень) та Сумщині (дитина отримала майже 32 тис. гривень.)

Наталія Козак, Syla.news

222 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up