Росія планує відправити в космос екіпаж із двох роботів “Федір”

На міжнародній космічній станції в безпілотному кораблі Союз в серпні 2019 року пропонується відправити команду з двох роботів “Федір”. При цьому андроїди не братимуть участь в управлінні кораблем, пише Новое время.

“Розглядається ідея використовувати запуск безпілотного корабля Союз наступного року для тестового польоту робота “Федора” в космос. Причому, пропонується як політ одного, так і двох роботів відразу”, – розповів співрозмовник агентства.

За словами співрозмовника, політ одного або відразу двох “Федоров” на безпілотному Союзі розглядається як можливість протестувати робота перед його відправкою в космос на кораблі Федерація. При цьому андроїди не братимуть участь в управлінні кораблем, а стануть пасажирами. Пропонується, що вони зможуть як диктори коментувати те, що відбувається в польоті по заздалегідь закладеним алгоритмам, наприклад, величину перевантажень, температурний режим всередині корабля.

Ідея знайшла попереднє схвалення в керівництві Роскосмоса і отримала неофіційну назву “кіберекіпаж”. Так його назвали, оскільки роботи вперше полетять до МКС як члени екіпажу, а не в якості вантажу в транспортному відсіку. Так, наприклад, було з американським, японським і європейськими роботами. У керівництві галузі, за словами співрозмовника агентства, цю ідею вважають хорошим PR-ходом.

У НВО “Андроїдна техніка” поки не стали коментувати цю інформацію. У Ракетно-космічної корпорації Енергія (розробник корабля Федерація і виробник Союзів) відмовилися від коментарів.

Раніше планувалося, що “Федір” стане першим, хто полетить на новому космічному кораблі Федерація. Більш того, очікується, що робот візьме участь у всіх трьох випробувальних польотах нового корабля – тестовому у 2022 році, зі стикуванням до МКС в автоматичному режимі в 2023 році і з космонавтами на борту в 2024. “Федір” розроблений Фондом перспективних досліджень спільно з НПО Андроїдна техніка на замовлення МНС як робот-рятувальник. Однак в подальшому їм зацікавилися Роскосмос і Росатом.

Своє ім’я андроїд отримав в 2015 році. Надалі була придумана і розшифровка імені, що перетворює його в абревіатуру, – Final Experimental Demonstration Object Research – Фінальний експериментальний демонстраційний об’єкт досліджень. Робот призначений для того, щоб замінити людину в місцях підвищеного ризику – наприклад, в рятувальних операціях, в космосі.

205 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up