Порошенко ветував законопроект про збереження українських лісів

23 липня президент Петро Порошенко повернув у Верховну Раду раніше ухвалений закон про збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів.  

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Водночас самі пропозиції президента до проекту закону на сайті ради відсутні.

Як повідомлялося, 3 липня Верховна Рада України ухвалила законопроект №5495 “Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів

Законом встановлюється внутрішнє обмеження на споживання деревини в розмірі 25 млн куб. м. в рік, криміналізація незаконних рубок та контрабанди деревини, заборона експорту деревини паливної.

Документ вводить кримінальну відповідальність за переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів необроблених з покаранням у вигляді позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.

Та сама дія, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб або службовою особою з використанням наданої їй влади чи службового становища, карається позбавленням волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Також запроваджується обмеження внутрішнього споживання необроблених лісоматеріалів у розмірі 20 млн кубометрів на рік.

Крім того, незаконна порубка лісу і чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно порублених дерев і чагарників, що заподіяло істотну шкоду, крім штрафу від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів або арешту до 6 місяців може також каратися обмеженням волі до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк.

Вирубка лісу і чагарників, що спричинила тяжкі наслідки, каратиметься штрафом від 800 до 1 тис. неоподаткованих мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від 7 до 10 років із конфіскацією майна.

До законопроекту до другого читання внесено норму про тимчасову заборону терміном на вісім років з дня набуття чинності законом вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту паливної деревини.

Однак під час ухвалення законопроекту до зали парламенту було внесено виправлення: для того, щоб під заборону експорту потрапила саме паливна деревина, а не пелети або паливні гранули, які вже є продуктом переробки.

Нагадаємо, вже третій рік в Україні діє мораторій на експорт лісу-кругляка всіх порід деревини, крім сосни, та другий рік – на експорт необробленої сосни.

Syla.news

277 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up