Мін’юст запроваджує онлайн реєстрацію дітей у пологових будинках

Мін’юст спрощує процедуру реєстрації дитини. Наразі вже діють послуги оформлення свідоцтва про народження, реєстрації місця проживання та допомоги при народженні.  Тепер планується запровадити онлайн-реєстрацію дітей прямо у пологових будинках.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції.

Міністр юстиції Павло Петренко підкреслив, що пілотний проект онлайн-реєстрації народження вже запустили в Києві півтора місяці тому. Тепер співробітники Мін’юсту за допомогою планшета і доступу до реєстру актів цивільного стану проводять реєстрацію народження дитини онлайн.

«Ми рухаємося в тому напрямку, щоб спочатку на рівні всіх обласних центрів у пологових будинках цю послугу зробити доступною, а наступний етап – це поширити таку послугу на 472 пологових будинки по всій країні», – зазначив Міністр юстиції .

Він також нагадав, що Мін’юст відкрив фронт-офіси в усіх пологових будинках в обласних центрах.

«Ми вирішили, що в одному місці, у цьому фронт-офісі, можна надати максимальний комплекс юридичних послуг. Тому що крім реєстрації народження необхідно зареєструвати місце проживання дитини. Це суміжні органи: Міграційна служба та Міністерство внутрішніх справ. Ми з ними також домовилися про партнерську програму, щоб Міністерство юстиції отримало всю цю інформацію від батьків і відразу проводило реєстрацію місця проживання», – проінформував Міністр юстиції.

За словами Павла Петренка, крім видачі свідоцтв про народження та реєстрації місця проживання у пологовому будинку минулого року Мін’юст презентував третій сервіс – онлайн-реєстрацію допомоги при народженні дитини.

«Буквально півтора місяці тому ми почали в Києві пілот, за яким можна робити онлайн-реєстрацію народження безпосередньо у пологовому будинку. Вони (батьки) підтверджують своє волевиявлення щодо вибору імені, місця проживання дитини, перевіряють всі дані дитини. І зразу, в режимі онлайн відбувається реєстрація», – пояснив Міністр.

Свідоцтво про народження можна отримати потім кур’єрською доставкою в будь-який зручний для батьків час.

Послугу планують запровадити до наступної весни у всіх обласних пологових центрах.

Syla.news

213 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up