286 тисяч українців живуть у “сучасному рабстві”

Австралійська правозахисна організація Walk Free склала світовий антирейтинг сучасного рабства Global Slavery Index, відповідно до якого частка українців, що живуть в умовах сучасного рабства, становить 6,4 на 1 тисячу осіб.   

Про це повідомляє Українська Правда, з посиланням на The Global Slavery Index.

Серед країн Європи та Центральної Азії Україна посіла сьоме місце у списку. Натомість лідером антирейтингу став Туркменістан (показник 11,2 на 1000 осіб).

11 місце належить Росії з показником 5,5/1000. А наприкінці рейтингу знаходяться Фінляндія, Данія, Швеція та Люксембург з показниками 1,7 – 1,5.

Рейтинг містить інформацію про кількість людей, які знаходяться у сучасній формі рабства, до якої відноситься примусова праця, примус до шлюбу, боргова кабала та примусова сексуальна експлуатація. Також до уваги взяли дії уряду щодо боротьби із цим.

“У країнах Європи та Центральної Азії близько 3,6 млн осіб – чоловіків, жінок і дітей – живуть у сучасному рабстві. Найпоширеніше рабство – примусова праця (3,6 на 1000 осіб), примусовий шлюб – 0,4 на 1000; 36% жертв примусової праці перебували у борговій кабалі; 14% – випадки примусової сексуальної експлуатації”, – йдеться у документі. 

Відповідно до антирейтингу, Туркменістан, Білорусь і Македонію визнали країнами із найбільш розповсюдженим сучасним рабством. Натомість Росія, Туреччина і Україна мають найвищий абсолютний показник жертв у регіоні Європи та Центральної Азії – 39%.

Також дослідники зазначили, що у 2018 році стало зрозуміло, що країни з високим ВВП мають вищі показники поширеності сучасного рабства, аніж вважалося раніше. Це, зокрема, стосується США, Австралії, Великої Британії, Франції, Німеччини, Нідерландів та низки інших європейських країн.

“Навіть у країнах з сильним законодавством існують суттєві прогалини у захисті таких соціальних груп, як мігранти, безхатченки, неофіційно працевлаштовані та деякі меншини. Ці прогалини, які активно використовуються злочинцями, вимагають термінової уваги з боку урядів”, – зазначається у доповіді.

Загалом, за даними дослідження, у 2016 році у світі налічувалося 40,3 млн осіб, що жили в умовах “сучасного рабства”, при цьому близько 70% із них є жінками.

Для порівняння, в 2013 році у рейтингу світового рабства Global Slavery Index Україна посідала 86 місце із 162. На той час кількість осіб, що перебували у рабстві на території країни, становила від 110 до 120 тисяч.

Syla.news

248 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up