Автокефалія церкви – питання національної безпеки, – Порошенко

Автокефальна церква є питанням української незалежності, національної безпеки та світової геополітики. Про це Президент України Петро Порошенко заявив під час спільної молитви із прочанами у Зарваниці.

Повідомляє прес-служба президента.

Петро Порошенко зазначив, що Українська Греко-Католицька Церква займає особливе місце в нашій історії. Вона забезпечила постійну комунікацію із західноєвропейською християнською спільнотою і багато століть опікується українською паствою.

“З перших же днів свого президентства поставив за мету добитися від Константинопольської Матері-Церкви надання автокефалії Українській Помісній Православній Єдиній Церкві. Відтоді ця тема постійно перебуває не просто в полі мого зору, а в центрі уваги. Протягом кількох років тривала невидима для стороннього ока напружена робота. Зустрічі та листування із Вселенським Патріархом, обговорення теми з лідерами православних країн та предстоятелями церков цих країн…”, – сказав президент у своїй промові. 

За його словами, саме тому Москва та її п’ята колона всередині України чинять шалений спротив створенню автокефальної церкви.

“Ситуація непроста. Протидія – масштабна і системна. Нема жодних підстав вважати, ніби Томос у нас в кишені. Та нам з вами залишається дві речі для того, щоб його отримати – молитися і вірити та боротися”, – з промови президента.

Також Порошенко наголосив, що мова йде не про створення державної церкви. Церкви були і будуть незалежними від держави, як це і передбачено Конституцією.

“Я твердо стою на тому, щоб церква в Україні була незалежною від держави. Але особливо від держави іноземної. Це я кажу вам. Про це я написав Понтифіку. Днями державний секретар Ватикану повідомив мені, що Папа Франциск із великим задоволенням констатує, що влада в Україні гарантує повне дотримання релігійної свободи для вірних усіх конфесій”, – сказав Петро Порошенко. 

Наприкінці промови президент подарував прочанам Євхаристійний набір.

Читати також:  "Вибори "П" про емоції людей та закінчення виборів, "Народ говорить"

Як відомо, 19 квітня 2018 року Верховна Рада проголосувала за звернення про створення в Україні єдиної помісної Церкви. Документ у сесійній залі представив сам президент. Відомо також, що 22 квітня Вселенський Патріархат розпочав процедуру для надання автокефалії Православній Церкві в Україні.

Syla.news

 

472 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up