Українських миротворців нагородили почесними грамотами та годинниками під час виставки в музеї зброї "Арсенал"

Українських миротворців нагородили почесними грамотами та годинниками під час виставки в музеї зброї “Арсенал”

Напередодні Дня українських миротворців, у львівському музеї зброї “Арсенал” влаштували тематичну виставку та нагородили українських борців почесними грамотами та годинниками за мир в усьому світі.

День миротворця Україна святкує 15 липня. У цей день 1992 року з Дніпропетровщини до Сараєво вилетів перший літак з 42 миротворцями. Під час польоту під кулями та мінометними вибухами загинуло 7 бійців. З того часу почався відлік втрат українських миротворців.

За словами завідувача воєнно-історичного музею 58-го будинку офіцерів ЗСУ Сергія Паїси, за час здійснення миротворчих місій, сухопутним військам України вдалося здійснити 22 миротворчі операції, 23-тю здійснив морський флот.

Читати також:  Марш за права тварин у фотографіях

Він зазначив, що метою виставки  є вшанувати миротворчі місії та показати артефакти, які були привезені із тих подій.

“Виставка складається з чотирьох розділів і присвячена виконанню миротворчої місії 5, 6,  7, 81-ою батальйонними тактичними групами в Іраку. Тут представлені і особисті речі із 71-го окремого батальйону, бійці якого загинули під час підриву в ході однієї з миротворчих місій. На виставці експонуються навіть залишки слідів підриву сержанта Шевельова, який натрапив на міну і досі носить  22 уламки в тілі. На деяких предметах виставки ще досі лежить пилюка. Ми її не чіпаємо. Бережемо”, – зазначив Сергій Паїса. 

Також на виставці демонстрували відеоряд та фотографії з подій 26-річної давнини.

Читати також:  Назад у 1894 рік. Львівські та польські футболісти відтворили перший в історії України матч (коментарі)

За словами організаторів, виставка до Дня українських миротворців присвячена не лише українцям, а й тим, хто виконував миротворчу місію під егідою ООН.

Під час відкриття виставки миротворців нагороджували подяками та годинниками за особистий внесок у боротьбі за мир.

Syla.news

 

 

555 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up