Батько Махно: анархіст-розбійник чи командир-герой

УРСР визнала його розбійником, так само як і багатьох інших українців, які вели боротьбу проти більшовицького гніту. Та в Європі його знають як одного з найвидатніших військових стратегів у світі. Його тактичні операції увійшли в історію військового мистецтва. Його нагородили Орденом Червоного Прапора, а товариші та брати по зброї з повагою називали ,,батьком”. Його погляди можна назвати революційними й сьогодні, а на початку 20-го століття ніхто не насмілювався навіть думати про безвладдя, крім нього самого. Він народився у сім’ї простого селянина і став уособленням величезної сили, яка змогла кинути виклик найнебезпечнішим політичним та військовим стихіям того часу.

6 липня 1934 року помер український політичний та військовий діяч, керівник повстанського руху 1918-1921 років, командувач  Революційної повстанської армії України Нестор Іванович Махно.

Оскільки певний час Махно був командиром більшовиків, а потім воював у союзі з ними, склалася трохи неоднозначна суспільна думка. Проте варто відзначити що ні Центральна Рада, ні Директорія, ні Гетьман Скоропадський не змогли створити по-справжньому боєздатну армію, яка б змогла протистояти ворогам. Батько самостійно, без підтримки великих ,,босів” зумів організувати невеликий повстанський загін та з часом перетворити його в армію.

Доказом того, що Нестор Іванович не був більшовицьким агентом, звичайно є його погляди. Він був АНАРХІСТОМ. Не потрібно плутати цей термін з бандитизмом чи ще якимись схожими визначеннями людини, яка йде проти нав’язаних правил не завжди гуманними і сприйнятливими для суспільства шляхами. Анархіст – це особа розчарована владою, її метою є ліквідація громадського устрою, найвищою ланкою якого є влада. Напевно в кожному українцеві є частинка анархіста. Нелюбов до влади – це вже особливість нашої нації. Махно народився у селі, пріоритетом для нього завжди була думка простого селянина. Він діяв згідно з порадами товаришів які теж були неміського походження. Метою його діяльності було створення такого політичного устрою, де б народ був владою для самого себе, у своєму середовищі. Тут можна знайти спільні риси як і з комунізмом, так і з демократією. Але це вже заняття для охочих скептично помудрувати, адже методи такої політики кардинально відрізняються від методів будь-якої  іншої політичної системи. Можливо в очах багатьох людей ця ідея є утопією, але очевидно, що вона мала місце бути, якщо дала поштовх такому масовому рухові. І зачинателем цього руху в Україні був Нестор Махно, чоловік якого ще називають авантюристом, нервовим бандитом та пролетарем з роздутим его. Спробуйте знайти тут логіку.

Звісно, що безграмотний селянин не зміг би стати командиром армії без особливого таланту. Свої вміння українському анархісту вдавалося показувати як на полі бою, так і в дипломатичних дебатах . Безперечно, він був харизматичним і розважливим чоловіком, бо ж як інакше можна керувати армією в чверть мільйона солдатів. Та й звання людини-легенди здобути не так вже й легко. Для цього однозначно потрібен талант. Ну і постійна праця звичайно потрібна. А ще неабиякий розум і непоступливий характер. Це все риси непересічної особистості, яка поведе за собою людей у ярмі і зробить їх вільними. Таким був Нестор Махно, хоч таким його не завжди змальовують.

Віталій Гембусь, спеціально для Syla.news

1073 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up