Проблему «тіньових» зарплат породжує недовіра суспільства до державного апарату, – Зафійовський (коментарі)

Екс-голова Комітету підприємств Львівщини Роман Зафійовський на прес-конференції розповів про те, наскільки важливою є сплата податків як підприємцями, так і найманими працівниками. Він згадав також про системи державного збору в Польщі та США.

За словами Зафійовського, у США пошта працює до 00:00 год. через те, що всі американці до певного терміну повинні здати податкові декларації.

«Будь-який громадянин Америки подає звіти своїй державі про зароблені кошти і сплачені податки. Наприклад, наші сусіди – поляки. У них та сама система: з першого лютого по тридцяте квітня всі громадяни і люди, котрі отримують дохід у Польщі, зобовязані подати декларацію та самостійно її заповнити», – розповів колишній керівник громадської організації.

Загальною проблемою «зарплати в тіні», на думку голови КПЛ, є недовіра суспільства державному апарату.

«Протягом 20-ти років незалежності наші громадяни, які отримали владу внаслідок виборів або внаслідок отримання державної посади, думали тільки про майбутні вибори, а сьогодні думають ще й про кредити міжнародних фінансових організацій та Міжнародного валютного фонду.

У нас не дискутується питання існування держави і сплати податків всіма. Тобто це є колективний державний договір. Це повинно відбуватися за згодою сторін. А держава в даній ситуації повинна мотивувати те, щоб кожен працездатний громадянин був свідомий і платив податки, а потім мав можливість спитати, куди були витрачені ці податки. У нас немає цієї культури, в суспільстві нема цієї дискусії», – запевнив Зафійовський.

12 років тому, як сказав експерт, члени організації почали говорити про податкові накладні, коли вони були в паперовій формі і їм вдавалось достукатись до кабінету міністрів.

«Станом на сьогодні ми маємо, як на мене, перший хороший позитив – це збереження великої території лісу, тому що багато паперу вже не використовується. Адже колись податкова була виключно в паперовій формі. І ми маємо електронний облік», – поділився екс-голова.

Він вважає, що питання “тіньової” зарплати лежить виключно в площині суспільного договору і недовіри.

На завершення Роман Зафійовський додав, що з точки зору Комітету підприємців Львівщини, найважливішим є консолідована відповідальність зі сплати податків роботодавця і найманого працівника.

Марта Кетек, Syla.news

345 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up