Фільм “Евакуйовані назавжди” обговорили у прямому ефірі на радіо “Лтава” (коментарі)

Художньо-документальну стрічку “Евакуйовані назавжди”, яка розповідає про українців, депортованих із території Північної Лемківщини й Надсяння у 1944-1945 роках, презентують у Полтаві. Про це, а також про злочини комуністичного режиму та суспільне значення фільму сьогодні, говорили організатори показу – священик Максим Кролевський та журналіст Роман Коржик в ефірі радіо “Лтава”. 

Картина, відзнята студією “Апостол” та продюсована інформагенцією “Syla.news”, змальовує долю простих селян, яких польська влада спільно з радянською державою, депортували з етнічних земель Закерзоння (Надсяння, Північна Лемківщина) до УРСР.

Ці події відбувалися у глобальному контексті Другої світової війни, коли депортацій зазнавали кримські татари, вірмени, українці та інші народи. Тому важливо було показати один із епізодів діяльності тоталітарних режимів – примусову евакуацію українців з території, яка потім стала частиною Польської Народної Республіки, прокомуністичної держави, яка постала на території Другої Речі Посполитої з приходом Червоної армії, розповідає Роман Коржик.

Фільм уже презентували у Івано-Франківську та Львові. До Полтави картину привезли, бо ця тема актуальна для всієї країни, адже більшу частину лемків з Надсяння депортували до Центральної та Східної України, відзначив журналіст Віктор Волощенко.

Ця депортація, зокрема і на територію Полтавщини, дала можливість українцям з різних далеких земель дізнатися одне про одного, зрозуміти, що Україна – це щось більше, ніж село чи своя локальна територія. Фільм “Евакуйовані назавжди” показує самобутню культуру лемків, презентує її для українців з інших регіонів, об’єднує.

Українці мають спільні цінності, спільну віру, спільне минуле. Таке ж спільне минуле, проте травматичне, наш народ має з народом Польщі. Але це не привід для розпалювання нових конфліктів та мови ворожнечі. Тому фільм “Евакуйовані назавжди” – це простір для примирення, віднайдення минулого, осмислення злочинів тоталітарного режиму та осудження цих діянь аби вони більше ніколи не повторювалися.

Нагадаємо, 5 липня о 18.30 у полтавському кінотеатрі «Візорія» покажуть фільм про примусову депортацію українців із території Надсяння – «Евакуйовані назавжди».

Syla.news

 

 

347 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up