Львівська ОДА відзвітувала про підсумки річної боротьби зі сміттєвою проблемою міста

Директор департаменту ЖКГ Львівської ОДА Назарій Романчук поділився успіхами боротьби зі львівським сміттям.

 «За річний період нашої боротьби з вивезенням відходів з 1-го липня 17-го по 1 липня 18-го року, загалом, з міста Львова вивезено 226 тисяч тон твердих побутових відходів.» – повідомляє посадовець.

Нагадуємо, що за даними Львівської міської ради, у 2016 році з міста було вивезено 218,3 тисяч тон сміття, що свідчить про оптимізацію роботи спеціальних служб.

Він зазначив, що 38% сміття було транспортовано на львівські полігони, а решту, 62% – на захоронення в Львівській області.

Загальний сума компенсації Львову за вивезення твердого сміття склала 300 мільйонів гривень, із них, як зазначив директор департаменту ЖКГ, 100 мільйонів Львівська ОДА зекономила та скерувала на реалізацію 170 суспільно важливих проектів. Окрім цього,  було залучено 50 млн. гривень резервного фонду держбюджету.

«Львівська обласна державна  адміністрація в 17-ому році 2 рази допомагала місту Львову повністю почистити місто від сміття. Дійсно була загроза виникнення надзвичайної екологічної ситуації, ми не могли залишити львів’ян сам на сам з цією ситуацією» – говорить Назарій Романчук.

За його словами, було 2 наймасштабніших вивезення сміття: у січні – 2,4 тон та у березні – 3,5 тон, зокрема, під час цих операцій,  від сміття було очищено відповідно 599 та 677 майданчиків.

Ось яких результатів вдалось досягнути за рік:

  • Налагоджено системний вивіз відходів;
  • Запроваджено контроль за збором та вивезенням відходів;
  • Кожен рух машин, що вивозять сміття, відслідковується по GPRS.
  • Відновлено роздільний збір відходів
  • Ліквідовано 98 стихійних сміттєзвалищ (44% від загальної кількості, 30 га землі)

Однак, і досі є певні проблемні питання, що потребують вирішення. Першим із них є незабезпечення ЛОДА ухвали: «Про організацію вивезення твердих побутових відходів у місті Львові на період до 30.06.2019»

Також, на порядку денному також стоїть питання про перенакопичення відходів на перевантажувальній станції на вулиці Північній у Львові. Влада вже прийняла заходи щодо вирішення цієї проблеми, зокрема, було зменшено ринок послуг перевізника відходів ТОВ «АВЕ Львів».

Директор департаменту ЖКГ додав, що Львівською обласною адміністрацією вже напрацьована стратегія поводження з відходами у Львівській області, яка діє до 2030-го року.

Наталія Козак, Syla.news

495 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up