Warning: session_start(): open(/home/syla00/.system/tmp/sess_05a268257ba96a9ba9799cc08c769850, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/syla00/syla.news/www/wp-content/plugins/unyson/framework/includes/hooks.php on line 256

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /home/syla00/.system/tmp) in /home/syla00/syla.news/www/wp-content/plugins/unyson/framework/includes/hooks.php on line 256
Родинне прокляття чи манія переслідування - що вбило Ернеста Хемінгуея? - інформаційне агентство Syla.News

Родинне прокляття чи манія переслідування – що вбило Ернеста Хемінгуея?

2 липня 1961 року американський письменник Ернест Хемінгуей вкоротив собі віку. Родинне нещастя, манія переслідування ФБР чи лікування електрошоком – що сприяло самогубству автора геніальної повісті “Старий і море”?

1953 рік. Автор повісті “Старий і море” був нагороджений Пулітцерівською премією. На думку Хемінгуея, це було найкраще, що могло вийти з-під його пера. Згодом автора номінували на вручення Нобелівської премії. Проте Ернест не потрапив на церемонію, через травми, завдані йому невдалими перельотами в Африці.

До 1956 року письменник став одним цілим зі своїм ліжком, адже пошкоджені нирки, печінка та хребет не дозволяли йому вести рухомий спосіб життя. В той час йому довелося покинути споживати алкоголь, що стало болісною втратою для Ернеста.

Проте Хемінгуей не витрачав час дарма. Коли його травми загоїлись, чоловік відвідав Париж, де у одному з готелів французької столиці віднайшов свої забуті щоденники тридцятирічної давнини. Так він почав працювати над останнім своїм романом “Свято, яке завжди з тобою”, який автору так і не судилося закінчити. Лише після смерті Хема, його дружина зібрала рукописи автора і видала книгу.

Ще у 1940 році Хемінгуей придбав будинок на Кубі. Автор був особисто знайомий із Фіделем Кастро. Власне, у тому будинку Ернест тривалий час працював зі своїми мемуарами, проте робота рухалась повільно, все частіше автор не розумів тексту у своєму щоденнику. Це сильно дратувало письменника. Зрештою він покинув житло на Кубі і придбав собі нову садибу, тільки вже у містечку Кетчум, залишивши свої недопрацьовані рукописи у гаванському маєтку. Невдовзі особиста бібліотека письменника була конфіскована кубинським урядом і це глибоко розчарувало чоловіка.

 

Так розпочався період великої депресії американського письменника. Його психічний та фізичний стан значно погіршився, він вже не мав натхнення писати. А для митця, як відомо, відсутність натхнення – найстрашніша кара. Його депресія підсилилась діабетом, гіпертонією, крім того ще й додалась манія переслідування ФБР, буцімто за комуністичні погляди Ернеста, адже він мав зв’язок із кубинським правителем Кастро.

Хемінгуея помістили у психіатричну клініку, де намагалися вилікувати електрошоком та седативними препаратами. Після того, як його виписали, письменник перебував у ще гіршому депресивному стані. Він не міг писати, у нього сильно погіршилась пам’ять. Вже тоді Ернест замислювався про самогубство.

Згодом він написав передсмертний лист і готувався до смерті. Все це відбувалось на очах його дружини. 2 липня 1961 року, одягнувши свій “імператорський” червоний халат, Хемінгуей вистрелив собі в голову за робочим столом.

Через шокову терапію та події, які відбувалися довкола, у автора відомої повісті “Старий і море” скотився дах. Він більше не міг терпіти та переживати свої болісні муки і пішов із життя.

Дивно, адже він часто перебував на межі життя та смерті: пережив сибірську виразку, малярію, рак шкіри, пневмонію та діабет, вижив у двох авіакатастрофах, мав розірвану нирку, гепатит, перелом черепа, роздавлений хребет, що навіть не призвело до паралізації тіла Хемінгуея. А в результаті автор сам себе вбив кулями з улюбленої гвинтівки.

Крізь роки, самогубство у родині Хемінгуея повторилось – померла його внучка, модель та актриса, Марго Хемінгуей. Існує версія, що в історії родини Хемінгуеїв шестеро членів вкорочували собі віку.

Сьогодні про письменника нагадують не лише його геніальні повісті. На його честь названо рибу “Neomarinthae Hemingwayi”, яку власноруч колись відкрив старий Хем, планету, яку відкрив у 1978 році радянський астроном Микола Черних, та одного з персонажів комп’ютерної гри World of Warcraft, якого звуть Хемінг Ернестуей.

Ірина Пилипишина, Syla.news

343 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail
Warning: session_start(): open(/home/syla00/.system/tmp/sess_0823c9a3958941610d31238eb73ae972, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/syla00/syla.news/www/wp-content/plugins/unyson/framework/helpers/class-fw-session.php on line 13

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /home/syla00/.system/tmp) in /home/syla00/syla.news/www/wp-content/plugins/unyson/framework/helpers/class-fw-session.php on line 13

Warning: session_start(): open(/home/syla00/.system/tmp/sess_5d5b3784ae9a48fc3fee4b7f12904570, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/syla00/syla.news/www/wp-content/plugins/unyson/framework/helpers/class-fw-session.php on line 13

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /home/syla00/.system/tmp) in /home/syla00/syla.news/www/wp-content/plugins/unyson/framework/helpers/class-fw-session.php on line 13

Warning: session_start(): open(/home/syla00/.system/tmp/sess_0c1b862c01c46f5337924f59fec96c04, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/syla00/syla.news/www/wp-content/plugins/unyson/framework/helpers/class-fw-session.php on line 13

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /home/syla00/.system/tmp) in /home/syla00/syla.news/www/wp-content/plugins/unyson/framework/helpers/class-fw-session.php on line 13

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up