Заяви Трампа про роззброєння КНДР – пусті балачки – аналітик

12 червня на саміті в Сінгапурі Дональд Трамп та Кім Чен Ин підписали угоду про денуклеаризацію. Відповідно до цієї домовленості КНДР повинна зупинити діяльність ядерних реакторів, знищити їх та відмовитися від ядерної війни із США. Та чи будуть сторони дотримуватися вимог підписаної угоди?

Декларація у Сингапурі була фактично меморандумом про наміри, виконувати які жодна сторона не збиралася. Дорожної карти та хоча б перших вимог від США до КНДР досі немає, спеціалісти з КНДР та зброї масового ураження полишають Білий Дім, знижуючи його дипломатичні можливості (Джозеф Юн, Андреа Холл і Джон Хейгін останні приклади). За даними вчених, зокрема Зігфріда Хекера зі Стенфорду, роззброєння КНДР може зайняти багато часу  – від 6 до 10 років і більше. Ще існує версія, що роззброєння триватиме близько 15 років. Це за умови, що воно реально станеться, адже все може закінчитися знесенням кількох більше неактуальних полігонів, наприклад ядерний Пунгері та ракетний Ігарі. На думку політичного аналітика Анатолія Максимова, це буде подано як поступка від Кіма та перемога Трампа, але це не означає, що режим роззброюється.
Насправді, Кім трохи трансформує країну плануючи розвивати економіку та туризм, зберігши при цьому свою ядерну зброю. Загроза від режиму КНДР досі існує, не дивлячись на голосну заяву Трампа у Твіттері.  Кім Чен Ин не збирається здавати свою ядерну зброю, це не в його інтересах. Він дуже добре знає кейси Лівії та України, щоб довіряти “гарантіям Заходу”.
Наразі, КНДР почуває себе достатньо вільно для розширення своєї ядерної програми. Реактор, про який йде мова – це Йонбен потужністю у 5 Мегаватт. Він був запущений ще навесні, зараз його оновлюють. Анатолій Максимов зазначає, що там режим Кімів видобуває плутоній (елемент не зустрічається у природі, його добувають штучно для бомб). Пауза у тестуванні не означає паузи у виробництві, тому ми можемо очікувати накопичення ядерного палива, розробки нових ракет, особливо на твердому паливі та ядерних снарядів під прикриттям банеру денуклеаризації. На думку аналітика, тестувати Кіму зараз немає сенсу – він задоволений дизайнами, які були запущені у 2017 році. Але мораторій на тестування Кім може відмінити у будь-який момент, якщо знову відчує загрозу життю або режиму.
Я також припускаю, що КНР могли трохи послабити свій контроль над режимом Кім Чен Ина, щоб, так сказати, “помститися” Дональду Трампу за розв’язану ним торгову війну, бо ми всі розуміємо, що ефективність санкцій проти КНДР повністю на плечах Китаю. Тому заяви адміністрації Дональда Трампа про роззброєння КНДР у його перший термін поки що є пустими, нічим не підкріпленими балачками. – пояснює Анатолій Максимов.

Нагадаємо, що зараз КНДР відновлює роботи над удосконаленням єдиного ядерного науково-дослідного центру в Йонбені, попри домовленості про денуклеаризацію. Дональд Трамп, у свою чергу, продовжив дію санкцій проти КНДР ще на один рік.

Читати також:  Волкер озвучив думку Трампа щодо України
Ірина Пилипишина, Syla.news
554 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up