Легалізація проституції: чи наважиться Україна заробляти на сексуальних послугах

Ще у вересні 2015 року в Україні зареєстрували законопроект, який легалізує проституцію і розглядає повій як “фізичних підприємців”. Проте закон заблокували. Чому? І чи потрібна Україні проституція?

Проституція вважається однією з найдавніших професій, а також її називають однією з найбільш ганебних сфер діяльності. В античності цю професію використовували з ритуальною метою. З того часу і дотепер влада не може конкретно визначити подальшу долю цього ремесла.

Чималій кількості країн, як-от Угорщині, Німеччині, Голландії, Латвії, Греції, Бразилії, Перу, Венесуелі тощо вдалося узаконити проституцію. За рахунок легалізації сексуальних послуг, цим країнам вдалося збільшити потік туристів на свої території і відповідно значно підвищити державний бюджет. Наприклад, у Перу нараховано 102 повії на 10 тис. населення. Тут проституція дозволена і оподатковується. Єдине, що є обов’язковим та дозволяє надавати такі «послуги» жінці – це її повноліття та реєстрація в муніципальних структурах.

У Венесуелі, зважаючи на проблеми з економічним розвитком країни, безробіття та занепад, змушують місцевих мешканок якось виживати, а тому проституція вважається там не просто законним “ремеслом”, а й навіть вимушеним.

Політичний експерт Дмитро Сінченко стверджує, що узаконення цього “ремесла” сприятиме зниженню рівня злочинності.

Суто математично, якщо поліція припинить вважати проституцію злочином, кількість останніх впаде. Це на поверхні. Якщо ж копнути глибше – легалізація проституції сприятиме зменшенню тіньового обігу коштів, перекриє канали незаконного корупційного збагачення правоохоронців, які цей бізнес “кришують”, зменшить кількість “конвертаційних центрів”, в яких просто зникне потреба.

Кількість повій, за словами експерта, найімовірніше, залишиться на тому ж рівні, проте вона нарешті стане відомою суспільству, а соціальний статус повій, їх життя та здоров’я будуть  більш захищеними.
Вже сьогодні значний відсоток туристів приїздить до України саме заради секс-послуг українських повій та проститутів. Легалізація проституції дозволить зробити рекламу легальною, що, безумовно, збільшить і кількість туристів, і суми коштів, які б вони привозили в Україну.
Експерт запевняє, що легалізація проституції дозволить значно збільшити надходження до державного бюджету через податки. Мова йде про мільйони доларів. Легалізацію проституції доцільно було б розглядати у ширшому контексті – разом із легалізацією порноіндустрії та грального бізнесу. Цей крок дозволив би розвинутись потужному економічному сектору сфери послуг та розваг.
Сьогодні проституція у Львові має значний попит серед іноземців. Чимало жителів Туреччини приїжджають до культурної столиці України винятково задля отримання сексуальних послуг. Такий туризм міг би сприяти наповненню міського бюджету. Проте як житимуть самі містяни? Особливо, це питання гостро стоїть перед мешканками міста. Адже пропозиції “легко” заробити чималу суму грошей неодноразово поступають до дівчат від “фахівців” секс-туризму. За даними Центру розвитку туризму в 2017 році Львів відвідало 2,6 млн туристів, тоді як в 2015-му – 2 млн. Скільки з них шукали в серці галицького краю можливості реалізувати свої еротичні фантазії, а скільки приїхали заради архітектурних красот, оцінити нелегко. Тим більше що нерідко заїжджі іноземці поєднують приємне з корисним.
Проблема полягає в тому, що молоді дівчата із небагатих сімей нерідко приймають такі пропозиції, а опісля – жалкують за скоєне. Адже є люди, які вважають проституцію своєю професією і свідомо на це наважились, водночас є й такі, хто був змушений піти на такий крок через брак коштів.
Що стосується загалом країни, на думку експерта Дмитра Гаврилюка, якщо в Україні буде легалізовано проституцію, це піде на користь не лише в цілому державі, але й ринку сексуальних послуг, який в країні є не публічним, криміналізованим і таким, який нехтує правами секс-працівниць. Експерт переконаний, що одними лише законодавчими ініціативами по легалізації проституції ми не забезпечимо швидкій детінізації такого виду бізнесу. Необхідною є дорожня мапа для правоохоронців  та НАБУ, які здійснюватимуть не лише моніторинг, але й діятимуть на випередження в частині, якщо в країні будуть спроби ведення сексбізнесу.
Якщо ж ми говоримо про законодавчі норми, вони мають бути не лише на самий факт легалізації проституції, а, по-перше, враховувати гарантування прав для безпосередніх осіб, зайнятих в цьому виді діяльності; по-друге, чіткі правила гри в тому числі податкова політика щодо власників закладів із надання інтимних послуг; по-третє, чіткі вимоги до власників закладів з надання інтимних послуг в частині страхування життя своїм працівникам і системний, що місячний чи що квартальний медичний огляд і готовність до незапланованого аудиту, якщо хтось з власників такого бізнесу здійснить підкуп лікарів в державному чи приватному медичному закладі.
На думку експерта, наврядчи легалізація сексбізнесу простимулює інтенсивний потік зарубіжних туристів. Цей крок лише якісно продемонструє, що Україна рухається у фарватері до правової держави, країни, яка не замовчує проблему, а її вирішує, не перекладає її вирішення на міжнародну спільноту, громадські організації і майбутні покоління.
Варто не забувати, що за нелегальною проституцією стоять “великі гроші” і тому справжня битва за легалізацію ринку сексуальних послуг лише розпочнеться після її узаконення на рівні нормативного правового акту. Додати варто сюди “адвокаційну кампанію” фанатів за духовні сімейні “скрєпи” і фанатів (прохання не плутати із щирими вірянами) православ’я, причому “ісконно руского”, які не будуть “пасти задніх” із публічним незадоволенням  кроків влади по легалізації проституції.
Наразі парламентська більшість не має наміру узаконювати проституцію. В Україні діє адміністративна відповідальність за надання сексуальних послуг. Штраф становить близько 3200 грн.
Syla.news провела опитування серед львів’ян і дізналася їх ставлення до такої можливості.

Ірина Пилипишина, Syla.news
544 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up