“Депутатська недоторканність заважає боротьбі з корупцією”, – Найєм (відео)

Мустафа Найєм погоджується з тим, що багато залежить від стану демократії в країні. Але, як стверджує депутат, і попередня влада намагалася усе контролювати.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK говорив народний депутат України Мустафа Найєм.

«У прямій цитаті рішення Венеціанської комісії йдеться про те, що недоторканність депутатів може бути як чинником  боротьби з корупцією, так і чинником протидії боротьби з нею», – говорить Найєм.

На власному досвіді політик переконався, що присутність недоторканності не заважала Януковичу під час його президентства чинити тиск і повністю контролювати усі процеси.

Більше того, за словами Найєма, присутність недоторканності зараз не заважає нинішній владі знімати її і повертати людей назад у парламент як це сталось, наприклад, з Мосійчуком. Або ж знімати недоторканність, а людина бере і тікає з країни, як це відбулось з Клюєвим, чи як з Розенблатом, якому зняли недоторканність, а він і далі їздить на курорти.

Тому, якщо і далі буде корумпований суд та прокуратура, нічого не зміниться в країні.

«Ми говоримо про те, що інфраструктура правосуддя, яка зараз працює в Україні над депутатом, є недосконалою з самого початку. Тому що вся країна у цьому недосконала.

Але депутат, як квінтесенція корупційних діянь, до якого просто сходяться усі нитки по голосуванню за ключові посади, по зміні, в тому числі законодавства та реформах. Тому це має бути людина, яка повністю прирівняна до своїх виборців.

Адже не може, наприклад, народний депутат везти у машині труп із ножем і закривавленими руками, а йому нічого за це зробити не можуть», – наголосив Найєм.

На завершення політичний діяч додає, що Президент може мобілізувати безліч ресурсів для того, щоб захистити себе – і юридичні, і політичні, і фінансові, що найстрашніше, починаючи з «купівлі» голосів і завершуючи бюджетним процесом.

Марта Кетек, Syla.news

550 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up