Європейський банк припинив програму викупу облігацій. Через це падає євро

Порівняно з американським доларом, курс євро впав більше ніж на 1 %. Причиною цього стала новина про те, що Європейський банк припиняє програму викупу облігацій — так зване «кількісне пом’якшення». 

Про це повідомляє Громадське телебачення з посиланням на Bloomberg.

Політика кількісного пом’якшення передбачає діяльність центрального  банку з викупу облігацій як приватних підприємств, так і держави. Її мета — вивільнити якомога більше вільних коштів на ринок (зробити його ліквіднішим) та знизити відсоткові ставки за запозиченнями.

Також Європейський центральний банк вирішив не переглядати ключові відсоткові ставки. Так, наразі ставка за депозитами залишили на рівні мінус 0,4%. Це рекордно низька депозитна ставка, яку в ЄЦБ обіцяли переглянути не раніше 2019 року.

Політика кількісного пом’якшення триватиме до кінця 2018 року. Протягом цього часу ЄЦБ планує викуповувати облігації на суму 15 мільярдів євро щомісяця. Раніше сума викупу складала 30 мільярдів.

Syla.news

67 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up