“Єдине вікно” на митниці. Мінфін пояснив, як це допомагає долати корупцію (інфографіка)

Як говорять у Міністерстві фінансів України, “Єдине вікно” – електронна система, створена щоби митники як можна менше втручалися у розмитнення товарів, які перетинають кордон. Її творці кажуть, що це мінімізує корупцію та малюють суть системи у інфографіці. 

 – Цей механізм стимулює контролюючі органи до переходу на європейський підхід здійснення митного контролю.

Зараз “Єдине вікно” уже обов’язково застосовується всіма і поширюється на операції з переміщення товарів у всіх митних режимах. Тепер це основний спосіб спілкування підприємств з органами контролю.

Варто відзначити, що законодавство ЄС значно вплинуло на правову структуру системи Єдиного вікна у цій країні, однак Фінляндія суттєво його адаптувала до власних реалій:

У США впроваджується Автоматизоване комерційне середовище (Automated Commercial Environment – ACE), що має до кінця грудня 2016 року розгорнути основні функції з обробки торгівельної інформації і стартувати як система Єдиного Вікна. 188 з 200 найбільших подавачів товарів на експорт користуються системою у 90% усіх звернень.

Користування системою є добровільним і безоплатним, оскільки розробкою займається державна структура і розрахунок іде на те, щоб отримати значні заощадження, а не прибутки від користування нею.

Загалом витрати на впровадження системи Єдиного вікна значно відрізняються у різних країнах та залежать від типу системи та меж її покриття.

Наприклад, Фінляндія, Німеччина та Малайзія витратили приблизно по $ 4 млн. Корея інвестувала близько $ 5 млн у митницю та $ 8 млн у торгівельну мережу. У Сингапурі, де системи більш широкі і покривають ще велику кількість різних функцій, інвестиції склали ще більші суми, – пише Віталій Горобець, аналітик Інформаційної кампанії “Сильніші разом!”

Загалом фінансування здійснюється в різних формах: з державної скарбниці (Фінляндія, Корея, Швеція, США, Македонія, Азербайджан, Філіппіни), приватним інвестором (Німеччина, Гватемала), або публічно-приватним співробітництвом (Гонконг, Японія, Малайзія, Маврикій, Сенегал та Сінгапур). Послуги системи можуть надаватись як на платній, так і на безоплатній основі.

Чи може Україна швидко та не витрачаючи великих ресурсів впровадити Єдине вікно, а не перетворити його на чергову урядову мертвонароджену інновацію?

Досвід Фінляндії показав, що ефективна система Єдиного вікна може бути створена з відносно невеликими зусиллями і в сучасній формі за умови державної підтримки та наявної політичної волі.

83 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up