Вбивчий шоколад, кохання із донькою філантропа та державотворча діяльність Євгена Коновальця

Незаплямована репутація Євгена Коновальця мало цікавить людей, які постійно перебувають у гонитві за сенсаційною інформацією. Проте сьогодні, у день 127-ої річниці з дня народження відомого політичного діяча, чиє ім’я увіковічнилось в історії України, варто було б згадати про важливі внески Коновальця для того часу та сьогодення. 

Євген Коновалець – юрист-січовик, політичний діяч, очільник Української Військової Організації (УВО), борець за справедливість та свободу української нації. Таким ми знаємо Коновальця зі шкільких уроків та університетських лекцій. Проте ніхто не згадує про унікальні факти із його особистого життя.

Свою жагу до боротьби за справедливість Євген Коновалець проявив ще у шкільні роки. Коли вчителька з математики мала намір залишити його однокласника на повторний рік навчання через отриману двійку, Євген наполіг на тому, аби вчителька дозволила учню виправити свою незадовільну оцінку. Врешті-решт хлопця перевели у другий клас разом із іншими учнями.

Сам Євген Коновалець дуже любив вчитися. Власне, він вважав, що знання відіграють вагому роль у житті кожної людини і казав про це так:

“Українці мусять бути добрими учнями, засвоювати свої знання якнайкраще, якнайосновніше, якнайбільше, щоб надолужити те, що нам пограбувала неволя”.

Період Української революції став “зірковим часом” для Коновальця. Саме у тоді він голосно про себе заявив. Він був активним борцем на початках революції. Зокрема, брав участь у битві під Маківкою у 1915 році і опинився у полоні у Царицині разом із іншими вояками. Там він дізнався про кінець російського царизму та заснування Української Центральної Ради. Тоді Євген звернувся до очільників Центральної Ради із проханням сприяти визволенню галицьких полонених і взяти їх в українське військо. Так як Рада не бажала мати постійну армію, вона не виконала прохання Коновальця. І як наслідок, Євген Коновалець вдався до рішучих дій, незважаючи на реакцію представників УЦР. Таким чином він сформував 1-ий полк Січових стрільців, який згодом став оборонним тилом для УНР.

Читати також:  У Львові пройде Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти»

Часто Коновалець змінював своє ставлення і до гетьманату Павла Скоропадського. Адже спершу він підтримував опозицію його владі, а зрештою намагався піти на компроміс із гетьманом. У стратегії Скоропадського, на думку Коновальця, існував один значний недолік – вплив чужонаціональних політичних діячів.  Тому, на прохання Коновальця, аби не приділяти значної уваги опозиційним настроям влади гетьмана Скоропадського, всі українські патріоти йшли у державний апарат і крок за кроком усували звідти всіх росіян, ворогів української незалежності. З цією метою було відновлено формацію Січових Стрільців.

Читати також:  Геращенко заявив, що за нападами на європейські організації у Львові стоять спецслужби РФ

Апогеєм діяльності Євгена Коновальця був період панування Директорії. Тоді він був сповнений державницькими ідеями і шукав різні шляхи для їх ефективної реалізації.

Чимало людей впевнені у тому, що він діяв виключно в інтересах Галичини. Проте насправді для нього не було поділу на “східних” та “західних”. Він боровся за справедливість в інтересах всієї України.

Також Коновалець був талановитим дипломатом, що безумовно є важливою якістю для державотворця.

Цікавим було і особисте життя Євгена Коновальця. Він та Андрій Мельник закохалися у двох сестер – доньок відомого філантропа та громадського діяча Степана Федака. Обраницею Коновальця була Ольга Федак, а Софія стала дружиною Андрія Мельника. Зустрівся він із Ольгою у Львові.

Проте смерть державотворця була дуже дивною та безглуздою. Адже вбили його шоколадні цукерки, у яких була прихована вибухівка.

Нагадаємо, що 14 червня у Зашкові на Львівщині вшанували пам’ять Євгена Коновальця.

Ірина Пилипишина, Syla.news

2075 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up