Новий інвестиційний план ЄС: скільки грошей і за яких умов отримає Україна

Цікаво виходить: Зовнішній інвестиційний план ЄС спрямований на Африку. Але частина коштів піде на розвиток України. На що саме їх витратять та за яких умов дадуть – пояснює аналітик Іван Нагорняк. 

Про це пише Європейська правда. 

Що це за план 

Ключові компоненти плану – мобілізація інвестицій, активізація технічної допомоги, покращення інвестклімату та загальної політичної ситуації в країнах-партнерах. Мета – залучити 44 млрд євро інвестицій до 2020 року через механізм страхових гарантій для інвесторів. Власне ЄС виділить для фінансування Плану 4,1 млрд євро зі свого бюджету.

За найкращих обставин у ЄС планували акумулювати інвестиції в розмірі 88 млрд євро.

При цьому кожна держава-член ЄС, надаючи фінансування до Фонду гарантування EFSD, зможе визначити сектор економіки, регіон або ж країну, де ці кошти будуть використані.

Для цього Україна повинна до парламентських літніх канікул виконати три умови: забезпечити незалежність регулятора у сфері енергетики (НКРЕКП); забезпечити повноцінне функціонування бізнес-омбудсмена; скасувати вимоги щодо е-декларування для антикорупційних активістів.

Про це детально писав Йоганнес Ганєвропейський комісар з політики сусідства  та переговорів щодо розширення ЄС.

Регулювання у сфері енергетики

Щоби енергетичний ринок працював коректно, можливості для корупції були мінімізовані, потрібне незалежне регулювання. Для нас надзвичайно важливо, щоби нові члени НКРЕКП могли повноцінно виконувати свої функції за законом, що був ухвалений ВР та підписаний президентом майже 18 місяців тому.

Бізнес-омбудсмен

Нинішній бізнес-омбудсмен вже працює над створенням кращого бізнес-середовища. Проте він і досі діє лише на тимчасових засадах. Ми віримо, що остаточне затвердження самостійності та незалежності бізнес-омбудсмена – як і запропоновано законопроектом, що перебуває на розгляді ВР, – надішле бізнесу необхідний сигнал.

Існуючі вимоги щодо е-декларування статків антикорупційними активістами

Декларування статків здійснюється державними службовцями, щоб виключити зловживання державними посадами, на які їх призначили, – а не приватними особами, які займаються викриттям корупції.

Наклавши цю вимогу, Україна сама вистрілила собі в ногу.

Зробивши це, ви надали більше аргументів тим, хто стверджує, що українська влада більше зацікавлена у боротьбі з викривачами корупції, аніж дійсно у подоланнi цього явища.

74 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up