МОН вирішило створити інклюзивні класи в школах та дитсадках

Для кращої адаптації дітей з особливими освітніми потребами у школах та дитсадках створять команди психолого-педагогічного супроводу. Примірне положення про створення таких команд вже розміщено на сайті МОН.

Про це повідомили на сайті Міністерства овіти та науки.

Команди супроводу розроблятимуть індивідуальні програми розвитку, за якими вчитиметься дитина, а також коригуватимуть їх за потреби.

“Нині МОН розвиває інклюзивне навчання у школах та дитсадках. Для створення інклюзивного класу чи групи батьки мають звернутися з відповідною заявою до керівника закладу. Натомість він разом з місцевими органами управління освітою має забезпечити належні умови для навчання такої дитини. Створення команд супроводу допоможе об’єднати зусилля батьків, педагогів та фахівців інклюзивно-ресурсних центрів для соціальної адаптації дітей. У розробленому положенні ми передбачили, що члени команди мають працювати на умовах толерантності та конфіденційності”, – розповіла генеральний директор директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН Лариса Самсонова.

До складу “шкільної” команди мають увійти керівники закладу (директор чи його заступник з навчально-виховної роботи), вчителі та їх асистенти, вчитель-реабілітолог, соціальний педагог, психолог та, за потреби, вчитель-дефектолог. У “дошкільну” команду теж входить директор, вихователь та його асистент, соціальний педагог, а також вчитель-дефектолог та реабілітолог.

Членами команди обов’язково мають бути батьки чи законні представники дитини з особливими освітніми потребами. Крім того, можна залучати інших фахівців – лікарів, асистентів дитини, представників служби у справах дітей тощо.

Примірне положення чітко визначає функції кожного учасника команди.

“Навчання серед однолітків та спілкування поза родиною насамперед сприятиме соціальній адаптації дітей. Вони матимуть цілісне уявлення про довколишній світ, не будуть ізольованими і отримуватимуть досвід спілкування з людьми різного віку. Крім того, діти матимуть базові знання для продовження навчання у ПТНЗ або виші. Але для того, щоб втілити усі ці проекти, нам потрібна підтримка як освітян, так і батьків”, – зазначила Лариса Самсонова.

Разом фахівці складатимуть навчальний план, слідкуватимуть за досягненнями дитини та сприятимуть її взаємодії з іншими учнями.

Завдяки постійній роботі з педагогами батьки зможуть оперативно дізнатися про стан здоров’я дитини та динаміку її розвитку.

Syla.news

79 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up