#Числа. Скільки стягнули з неплатників аліментів у рамках кампанії #ЧужихДітейНеБуває

Минулого року Міністерство юстиції започаткувало ініціативу #ЧужихДітейНеБуває. Неплатників аліментів почали обмежувати у праві керувати авто, їздити за кордон. Це дало результат – боржники почали краще сплачувати гроші своїм неповнолітнім дітям. 

Закон #ЧужихДітейНеБуває почав діяти з 6 лютого 2018 року. Він посилив посилив відповідальність неплатників аліментів, дав вражаючий результат: завдяки нововведенням з початку року державні виконавці стягнули 1,6 млрд грн на користь 500 тисяч дітей. Майже 120 тисяч боржників з виплати аліментів було обмежено у праві виїзду за кордон, керування автомобілем, користування зброєю та полювання.

 – Державна виконавча служба стоїть на захисті прав дітей як у сфері стягнення аліментів, так у питанні участі батьків у вихованні дитини. Ми провели безліч зустрічей з батьками та матерями, вислухали усі думки і пропозиції. Ми абсолютно відкриті і надзвичайно відповідально ставимося до відпрацювання справ, які стосуються прав дітей. Для того, щоб посилити санкції для батьків (як чоловіків, так і жінок), які не сплачують аліменти, та розвивати інститут відповідального батьківства був розроблений другий пакет законопроектів #ЧужихДітейНеБуває. Ми дуже сподіваємося, що Верховна Рада його підтримає. Органи державної виконавчої служби готові виконувати норми нового законодавства і забезпечувати належне виконання судових рішень у цій сфері», – резюмувала Світлана Глущенко, заступниця Міністра юстиції.

Світлана Глущенко, заступниця Міністра юстиції.
Світлана Глущенко, заступниця Міністра юстиції.

Нагадаємо, що для неплатників вводиться новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні роботи на строк від 120 до 240 годин. Оплата за такі роботи спрямовується на погашення заборгованості зі сплати аліментів. У разі ухилення від суспільно корисних робіт їх може бути замінено адміністративним арештом на строк до 15 діб.

Роман Коржик, Syla.news

94 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up