Румунія занепокоєна утисками прав національної громади в Україні

Міністерство закордонних справ Румунії занепокоєне правами румунської громади в Україні після того, як Служба Безпеки України влаштувала рейд у Чернівцях. 

Про це повідомляє  Європейська правда з посиланням на Balkan Insight.

МЗС Румунії повідомило, що інцидент обговорювався під час зустрічі між державним секретарем Румунії та послом України в Бухаресті Олександром Банковим.

“Румунська сторона наголосила на необхідності поваги з боку української влади прав румунської меншини та уникнення будь-яких дій, спрямованих на порушення цих прав, або які можуть бути інтерпретовані як залякування”, – заявили в МЗС.

11 червня на сайті СБУ повідомлялось про проведення слідчих дій в одній із громадських організацій Чернівців, учасники якої поширювали матеріали, що містять заклики до порушення територіальної цілісності нашої держави.

Читати також:  Екс-кандидат у президенти Кривонос став заступником секретаря РНБО

За інформацією Служби безпеки, під час публічного заходу в обласному центрі демонстрували картографічні зображення території Чернівецької області у складі так званої “Великої Румунії”.

Як зазначається у повідомленні, співробітники СБУ встановили, що надруковані карти виготовлені для пропаганди “святкування” на території України 100-річчя створення “Великої Румунії”. Правоохоронці також зафіксували, що учасники громадської організації поширювали літературу, в якій можуть міститися заклики до відновлення так званої “історичної справедливості” через анулювання існуючих міжнародно-правових і міждержавних документів та “повернення” територій Північної Буковини, Північної Бессарабії та Південної Бессарабії до складу румунської держави.

Читати також:  Україна і ЄС у 2018 році: старий підхід більше не діятиме

Syla.news

364 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up